Ateities karta. Itin kenksmingi ir net nuodingi valikliai bei skalbikliai: kodėl juos perkame savo noru? (4)

55113
2021 lapkričio mėn. 28 d. 10:00
Kokias grėsmės kelia namuose naudojama buitinė chemija? Kokią įtaką mūsų sveikatai daro indų ploviklis ar skalbinių minkštiklis? Ant buitinės chemijos buteliukų galima išvysti įvairiausių piktogramų – raudonų šauktukų, liepsną, netgi kaukoles. Ką jos reiškia ir apie ką mus įspėja?

Italijoje gyvenanti lietuvė Irma Villari laidoje pasidalins patirtimi kaip atsisakiusi buitinės chemijos išsigydė odos ligas bei pasidalins receptais iš natūralių priemonių, kurie yra draugiški ir žmogui ir namams.

Tvarumo propaguotoja, žinoma moteris Julija Žižė sakys, kad gimus vaikui namus ėmė gydyti atsisakydama buitinės chemijos, o namų išvalymas įprastomis buitinės chemijos priemonėmis prilygsta pakelio cigarečių surūkymui!

Prof. Violeta Kvedarienė laidoje sakys, kad daugiausiai alerginių reakcijų kyla dėl chemijos priemonėse esančių aromatų. Ir jas tikrai yra kuo pakeisti: „Soda užlašinus citrinos supūtoja ir puikiausiai valo“, - sakė medikė.

Žuvis tyrinėjantis mokslininkas Robertas Staponkus sakys, kad indų plovikliai ir kita buitinė chemija, patekusi į vandenį, toliau veikia ir „plauna“ žuvis. Ar yra būdų, kaip to išvengti? Kaip teisingai išmesti buitinės chemijos tuščias pakuotes? Prie kokių atliekų jos priskiriamos?

Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus apie buitinę chemiją ir jos daromą žalą „Ateities karta“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai