Ateities karta. Ar prasideda dyzelinių ir benzininių automobilių eros pabaiga? (70)

40956
2021 spalio mėn. 24 d. 10:00
Delfi portale ir Delfi TV startuoja nauja laida „Ateities karta“. Tai – precendento neturinčios iniciatyvos „Tvari Lietuva“ dalis.

Besaikis gamtos resursų naudojimas, augantis vartojiškumas ir sparčiai šylantis klimatas varo žmoniją į dar neregėto masto krizę.

Jau dabar kalbama, kad ne itin tolimoje ateityje visuomenė gali susidurti su tokiais iššūkiais kaip gėlo vandens trūkumas, vis dažnesnis bus ekstremalių reiškinių pavojus, o toliau auganti socialinė bei turtinė nelygybė, tikėtina, pakurstys vis daugiau konfliktų bei didins skirtingų visuomenės grupių nesusikalbėjimą. Tai ką paliksime ateities kartai?

Pirmos laidos tema – elektromobiliai. Lietuvoje dyzelinu varomi automobiliai sudaro net 68 proc. visų transporto priemonių, nors būtent transportas yra vienas reikšmingiausių sektorių, skatinančių klimato kaitą. O ar žinojote, kad oras kietosiomis dalelėmis Vilniuje užterštas labiau nei Paryžiuje? Maža to, dėl oro taršos anksčiau laiko Lietuvoje miršta apie 3000 žmonių!

Elektromobilių ar kitų aplinkai draugiškų automobilių pasirinkimas situaciją pakeistų į gerąją pusę. Bet ar lietuviai jau pasiruošę iš savo dyzelinių ir benzininių automobilių persėsti į elektromobilius? Kas tai šiandien sau gali leisti ir ar toks automobilis tikrai apsimoka labiau?

Apie visa tai ir dar daugiau naujoje Delfi TV laidoje „Ateities karta“.

Žiūrovų laukia ne tik įdomios, išsamios įvairių sričių specialistų diskusijos įvairiausiomis temomis, bet ir labai praktiniai patarimai.

Laidą per Delfi TV kanalą žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20.00 val., o portale Delfi kiekvieną sekmadienį 10.00 val.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai