Aš ikona. Šventinis stalas kitaip: ką daryti su silke ir kiti naudingi virtuvės profesionalų patarimai (0)

30285
2020 m. gruodžio 15 d. 11:49
Didžiosios metų šventės jau visai čia pat. O tai tampa nemenku išbandymu šeimininkėms, kurios turi pagaminti 12 patiekalų Kūčių stalui, o kitą dieną atlaikyti kalėdinio stalo paruošimo maratoną. Patarimai, kuriuos išgirsite antradienį „Aš Ikona“ laidoje iš virtuvės profesionalų, ne tik palengvins pasiruošimą Kūčioms ir Kalėdoms, bet ir nustebins orginaliomis, netikėtomis ir, svarbiausia, nesudėtingomis patiekalų idėjomis...

Pavyzdžiui Baltoji mišrainė... Sakysite atgyvena? Paklausykite virtuvės šefo, kulinarinių knygų autoriaus Alfo Ivanausko idėjų!

Tiems, kurie nenori, ar tiesiog tingi gaminti antrą Kalėdų dieną, Alfas siūlo išeitį – sriubą, kuri kas kartą valgant gali būti vis kitokia. Alfas siūlo pasigaminti sriubą, kuri kaskart gali būti valgoma su skirtingais priedais: ožkos sūrio gabaliukai, džiuvesėliai, krutonai, žolelės ir kiti priedai – viskas tinka!

Virtuvės šefas Gian Luca de Marco pasidalins idėjomis, kaip per kelias minutes pasigaminti nesudėtingus, bet ypatingus užkandžius, kuriais galima sutikti svečius ar nustebinti artimuosius. Taip pat patars kaip be didelio vargo paruošti kepsnį, kuris gali išgelbėti jus, jei sulauksite svečių antrą Kalėdų dieną. Anot jo, tereikia kelių paprastų ingredientų!

Na o laidoje dalyvavusi docentė, etnologė Laimutė Anglickienė papasakos kokia yra tikroji kūčių patiekalų ir vakarienės reikšmė ir siūlys prisiminti senąsias tradicijas.

„Apeigos ir veiksmai kuriuos atliekame šiandien, yra panašūs į tuos, kurias žmonės atliko prieš šimtą ar daugiau metų, bet reikšmės jau kitokios. Šventinis stalas, maistas ant jo, yra visų švenčių atributas, bet ypatingą, apeiginę reikšmę išlaikęs yra būtent Kūčių stalas. Maža to, mes vieninteliai turime išsaugoję šią tradiciją. Valgymas yra svarbus. Nes apjungiama visa šeima. Apjungiamas visas gyvųjų ir mirusiųjų pasaulis“ – sakė etnologė.

Ir nežiūrint į tai, kad šiemet didžiosios metų šventės bus kitokios nei įprastai, tai tikrai nereiškia, kad sėdant prie Kalėdų ar Naujųjų metų stalo artimųjų rate, nereikia šventiškai pasipuošti. Apie šventinę aprangą, madingus audinius ir naują, ypatingai moterišką, proginių drabužių kolekciją – pokalbis su drabužių dizainere, mados dizaino studijos „Reda Couture“ įkūrėja, Reda Budvilaitiene.

„Karantinas paliko žymę mums visiems. Tikrai gyvename nerimo laikais. Bet kaip tik artėjant gražiausioms metų šventėms, Kalėdoms, manyčiau, reikėtų pasipuošti. Ypatingai Kalėdoms, kurias lydi daug raudonų spalvų. Juk pasipuošus šventinė nuotaika visai kita“ – sakė drabužių kūrėja, kuri tikino, kad jos studijoje galima rasti ar pasisiūti drabužį bet kuriai progai.

Kūčiukai per kelias minutes, sultingas kepsnys, prieskoniai kurie paprastą patiekalą padarys gurmanišku, ir kiti naudingi patarimai, iš garsiausių Lietuvos virtuvės šefų, jau antradienį 21.00 “Aš Ikona“ laidoje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai