Aš ikona. Kaip nesusirgti? Žolininkės Adelės Karaliūnaitės receptai (15)

55668
2020 lapkričio mėn. 17 d. 21:00
Antradienį „Aš Ikona“ laidoje – pokalbis apie sveikatą. Žolininkė Adelė Karaliūnaitė ir biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čapkauskienė patars: ką kiekvienas mūsų gali padaryti, kad būtų sveikesni, žvalesni ir išvengtų šaltojo sezono ligų.

Adelė Karaliūnaitė pildydama į studiją atsineštą „sveikatos taurę“ akcentavo kolageno svarbą.

„Tai ne tik dėl odos grožio. Akys, kaulai, dantys... Kolagenas reikalingas visada ir visiems. Mes geriame sintetines piliules. Nesuprantu, kam jas valgyti? Juk ant palangės galime auginti alijošių. Alijošius yra pilnas kolageno. Tai mūsų ląstelių maitintojas. Nusiskynei lapą ir valgai nuo viršūnės“, – sakė žinoma žolininkė.

Stresas – daugelio ligų priežastis. Anot Adelės, stresą pažaboti padės ajerai. „Įbrendi vasarą į upę, prisirauni ajerų šaknų. Ramiai atsisėdęs susipjaustai ir pasidžiauni ant virvės. Mano namuose toks vėrinys kabo prie durų. Rytais nusilaužiu ir sučiulpiu po gabaliuką. Tai gerai veikia galvos kraujagysles“, – sakė Adelė.

Erškėtuogės, anot žolininkės, taip pat daro stebuklus. Tiesa, svarbu žinoti, kaip teisingai jas naudoti ir netingėti jų prisirinkti. „Juk parkuose jos auga kone ant kiekvieno kampo. Tai būtinas dalykas kaulams ir sąnariams. Užpilame su verdančiu vandeniu, palaikome iki ryto, pertriname per sietelį ir viskas. Susišaldot į kubelius ir turit“, – patarė A. Karaliūnaitė.

Kalbėdama apie gerą savijautą S. Čapkauskienė akcentavo mitybos svarbą. „Hipokratas yra sakęs, kad visos ligos slypi žarnyne. Tai ne tik fizinė sveikata, tai ir emocijos, ir psichologinė būsena. Viskas, ką mes dedame į vidų, organizmas transliuoja į išorę. Tai yra kaip mes jaučiamės, kaip mes atrodome“. Anot S. Čapkauskienės sveikam žmogui pakanka valgyti du ar tris kartus per dieną. Žinoma, jei tai kokybiškas, pilnavertis maistas. Keturis ar penkis kartus per dieną valgyti patariame: vyresnio amžiaus žmonėms, vaikams, paaugliams, augančiam organizmui, sportininkams.

Kalbėdama apie mitybą A. Karaliūnaitė priminė, kad kokybiškas ir teisingai laikomas aliejus, taip pat gali būti sveikatos eliksyras. „Kai kurie aliejai tinkami vartoti vieną, dvi dienas. Joks iš Italijos ar svetur atvežtas nebus geras. Ypatingai linų sėmenų, kanapių aliejai – jų labai trumpas galiojimo laikas. Patariu aliejų šaldyti. Teisingai sušaldytas aliejus išsaugo visas savo vertingas savybes“, – sakė Adelė.

Kaip teisingai jį šaldyti, kaip ir kada geriausiai vartoti, kokius papildus gali atstoti gamtos gėrybės, ir kas padės išvengti Korona viruso – atsakymai jau šį antradienį laidoje „Aš Ikona“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai