Žolininkė atskleidė, kaip sustiprinti arbatos poveikį: reikia ne gerti, o gurkšnoti (0)

26794
2019 m. gruodžio 6 d. 15:40
Šeštadienį ALFAS LIVE laidoje kvepės arbata. Ją – kvapnią ir nepaprastai gražią (!) – virs buvusi floristė, žolių žinovė, žoliautoja su menininko gyslele arba tiesiog arbatų dizainerė Irena Petrauskienė. „Jūsų arbatos tokios gražios, kad net gaila gerti!“ – komplimentu laidą pradės Alfas. Žolininkės reakcija į komplimentą sugriaus mitą, kad arbatos gydomąjį efektą lemia tik
tam tikri augalo duomenys, t. y. jo gydomosios savybės, kada ir kaip buvo surinkta, džiovinta.

„Man svarbiausias yra emocinis aspektas. Arbatos gėrimas turi būti lyg meditacija, grožio išgyvenimas, todėl arbatą visada plikau tik stikliniame arbatinuke“, – paaiškins Irena Petrauskienė.

Laidoje moteris pasidalys savo pastebėjimas, patarimais ir rekomendacijomis, kurios bus naudingos ir įdomios kiekvienam arbatos mėgėjui. Kodėl arbatą reikia gurkšnoti, o ne gerti? Kodėl fermentuotų žolelių arbata naudingesnė? Kas yra ta pastarųjų metų trendinė arbata Ivan chai? Kurias žoleles reikia plikyti verdančiu, o kurias – kiek „prigesusiu“ vandeniu? Ar galima žoleles plikyti termose? Ar yra arbatų, kurių išgėrus nesinori valgyti?

Šeštadienio laidoje išgirsite atsakymus į šiuos klausimus ir būsite nustebinti novatoriaus Alfo Ivanausko idėjų, kaip paprastai, lengvai ir greitai naujam gyvenimui prikelti senus gerus dalykus, o sudėtingus paversti labai paprastais. Išgirsite ir pamatysite, kaip visų slapta garbinamai baltai mišrainei suteikti trendinį skonio akcentą, o kantrybės reikalaujantį medaus tortą išsikepti praktiškai be pastangų.

Šeštadienį 10.00 val. plikome žoleles ir nešamės puodelius prie DELFI TV ekranų – laukime švenčių lengvai, skaniai ir įdomiai!

Alfas Ivanauskas 2019 m. iniciavo pirmąją Baltijos šalyse kulinarinę skaityklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir padovanojo savo daugiau nei 300 kulinarinių knygų kolekciją.

Alfas Ivanauskas pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

Alfas Ivanauskas ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Autorinė Alfo Ivanausko knyga „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

Alfas Ivanauskas yra 9 kulinarinių knygų autorius, netrukus pasirodys ir dešimtoji.

2014 m. VMG ir Alfo Ivanausko kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.

2014 m. išleistas Alfo Ivanausko iniciatyva pirmasis šalyje „VMG Mokykla: kulinarinis vadovėlis“ ir padovanotas visoms šalies mokykloms.

Nuo 2013 metų Alfas Ivanauskas su projektu „VMG Mokykla“ Lietuvos mokyklose atidarė 7 kulinarines klases.


Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai