Naujoviškos burokėlių salotos (0)

7827
2021 gegužės mėn. 5 d. 18:30
Patiekalas, kuris primins mamos ar močiutės ruoštus maltinius su burokėlių mišraine. Improvizuokite ir senus skonius atraskite iš naujo.

1–2 riekelių juodos duonos su sėklomis
1 nedidelio valgomojo svogūnėlio
100 ml marinuotų burokėlių marinato
Pusės stiklinės gervuogių
3–4 šaukštų padažo salotoms su alyvuogių aliejumi ir citrinomis
3–4 saujų įvairių salotų lapų
40 g fetos sūrio
2–3 šaukštų marinuotų burokėlių
1 saujos kepintų kedrinių pinijų
Žiupsnelio druskos
Žiupsnelio juodųjų pipirų

Jautienos kukuliams:
Nedidelio ryšulėlio kalendros
1 šviežio sausai brandintos jautienos maltinio
1 putpelės kiaušinio
1–2 šaukštų „Panko“ džiūvėsėlių
1 sutarkuotos česnako skiltelės
2–3 šaukštų aliejaus
Žiupsnelio druskos
Žiupsnelio juodųjų pipirų

1. Juodą duoną su sėklomis supjaustykite kubeliais ar trikampėliais, sudėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepkite 200 oC temp. įkaitintoje orkaitėje 4–6 min. arba tol, kol apskrus.
2. Svogūnėlį supjaustykite žiedais arba pusžiedžiais, užpilkite marinuotų burokėlių marinatu ir laikykite apie 30 min., kol pasimarinuos. Kalendrą smulkiai sukapokite.
3. Šviežią sausai brandintos jautienos maltinį labai gerai permaišykite su putpelės kiaušiniu, „Panko“ džiūvėsėliais, kapota kalendra, česnaku, druska ir pipirais. Iš gautos masės formuokite nedidelius rutuliukus ir kepkite įkaitintoje keptuvėje su aliejumi 4–5 min. arba tol, kol iškeps ir apskrus.
4. Atsidėkite 4–5 gervuoges. Likusias sutrinkite šaukštu ar šakute ir sumaišykite su padažu salotoms, dėkite druskos ir pipirų pagal skonį.
5. Salotas sudėkite į dubenį, ant jų dėkite keptą duoną, pilkite gervuogių padažą, pabarstykite fetos sūriu, dėkite marinuotus svogūnėlius, marinuotus burokėlius, maltinių rutuliukus, gervuoges ir kedrines pinijas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai