Kaip kava tampa nuodu: išskirtinis gydytojos Jelenos Tulčinos interviu (64)

223820
2019 m. spalio 17 d. 17:09
Naujos šeštadienio laidos „Alfas Live“ viešnia – žymioji Jelena Tulčina. Gydytoja, mitybos specialistė, natūraliosios medicinos pradininkė ir tokių terminų kaip „žarnyno valymas“ bei „maisto netoleravimas“ importuotoja į Lietuvą. Keturiasdešimties metų gydytojos patirtį turinti ir juokais ragana save vadinanti Jelena jau dvidešimt metų kalba apie tai, kad gydytis reikia ne tabletėmis, o... maistu.

Tad natūralu, kad „Alfo didžiojo kulinarinio šou“ vedėjas, virtuvės virtuozas Alfas Ivanauskas laidą pradėjo klausimu „ką valgėte šiandien?“ „Atėjau nevalgiusi, nes nemėgstu pusryčiauti (laidoje sužinosite, kad nepusryčiavimo priežasčių yra ir daugiau – red. past.). Bet kiekvieną rytą išgeriu dvi stiklines karšto vandens su citrina. Ar kada žiūrėjote, koks būna liežuvis po nakties? Jeigu baltas, reiškia, aplipęs grybelį sukeliančiomis bakterijomis. Vanduo jas nuplauna. Dėl tos pačios priežasties kiekvieną rytą išsivalau dantis su soda. Ir niekada nepradedu valgyti nepasituštinusi. Tai svarbiausia“, – apie kasdienius ryto ritualus laidoje pasakos gydytoja, kuri neslepia praeityje turėjusi bėdų dėl svorio, spuogotos odos ir silpnos sveikatos.

Pasak J. Tulčinos, žvynelinė, atopinis dermatitas ir panašios ligos, kurių priežasčių tradicinė medicina negali nei įvardyti, nei vaistais efektyviai kontroliuoti, yra visai ne odos, o vidinės organizmo taršos problema.

„Organizmas valosi per odą“, – sako gydytoja ir įvardija labiausiai organizmą teršiančius produktus. Turbūt jau nenustebsite, kad tai yra pienas ir kviečiai, bet taip pat... kava ir šokoladas? Pažadame, išgirdę, ką šie produktai veikia organizme, tiek kavos puodelį, tiek šokolado plytelę be didelės nuoskaudos pastumsite kuo toliau nuo savęs. Tai skambės nelabai skaniai. Tiksliau, tai skambės siaubingai!

Kodėl svarbu kasdien tuštinis, o kartais, jeigu, pavyzdžiui, pakyla temperatūra, pasidaryti paprasčiausia klizmą namuose? Kodėl sviestinis kruasanas yra grybelinių infekcijų šaltinis, o šokoladas žudo kraują? Kodėl pieno negalima net vaikams? Ir ar gydytoja laidos pabaigoje priims Alfo mestą iššūkį suvalgyti gabalėlį... torto? Pamatysite pirmieji!

Visi atsakymai – jau šį šeštadienį „Alfas Live“!

Žiūrime, piktinamės ir bandome gyventi sveikiau!

Alfas Ivanauskas pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

Alfas Ivanauskas ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Autorinė Alfo Ivanausko knyga „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

Alfas Ivanauskas yra 9 kulinarinių knygų autorius, netrukus pasirodys ir dešimtoji.

2014 m. VMG ir Alfo Ivanausko kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi