Įvairias mitybos madas išbandžiusi mitybos specialistė: veganai – piktesni, ir tam yra priežastis (3)

20702
2019 m. gruodžio 20 d. 15:29
Mitybos mados keičia ir jas besivaikančiųjų tradicinį švenčių stalą: kočiojami beglitimiai kūčiukai, kepamos ne tradicinės antys, o sojos ar duonvaisio kepsniai. Verta ar ne dėl mados laužyti tradicijas ir savo įpročius – apie tai šio šeštadienio ALFAS LIVE laidoje jos vedėjas, virtuvės mitų griovėjas Alfas Ivanauskas kalbėsis su akredituota mitybos specialiste, sveikos gyvensenos, lėto natūralaus gyvenimo būdo propaguotoja, lektore Gintare Jonaityte.

Pasak Gintarės, išbandžiusios kone visas madingas mitybos kryptis – moteris pabuvo ir vegetare, ir vegane, ir žaliavalge, etiketė „aš veganas“ nieko nereiškia, nes svarbios ne tik etinės priežastys, kodėl atsisakome vieno ar kito produkto, bet ir tai, atsisakyti „leidžia“ ar „liepia“ mūsų organizmas. „Visiškai nesvarbu, kas tu esi: žaliavalgis, veganas ar visavalgis, svarbiausia tik tai, kaip tavo virškinimo sistema suvirškina tai, ką renkiesi valgyti“, – sako Gintarė.

Ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir asmenine patirtimi paremtą pasakojimą apie atkryčius, kurie ištinka pasirinkusiuosius bemėsį režimą; riešutų naudą ir pavojus tiems, kurie jais keičia gyvulinės kilmės produktus; kodėl vadinamasis studentų maistas – džiovintų vaisių ir riešutų mišinys – yra peilis organizmui; atsakymą į klausimą, ar soja geresnė už mėsą, – išgirsite šį šeštadienį 10.00 įsijungę ALFAS LIVE per DELFI TV.

Visgi didžiosios metų šventės neretai tampa lūžio tašku, ir jeigu nuspręsite atsisakyti augalinės kilmės produktų, lai skonis anties, kurios ypatingą receptą laidoje pristatys Alfas Ivanauskas, bus tas, kurį prisiminsite visą gyvenimą.

Alfas Ivanauskas 2019 m. iniciavo pirmąją Baltijos šalyse kulinarinę skaityklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir padovanojo savo daugiau nei 300 kulinarinių knygų kolekciją.
Alfas Ivanauskas pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

Alfas Ivanauskas ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Autorinė Alfo Ivanausko knyga „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

Alfas Ivanauskas yra 9 kulinarinių knygų autorius, netrukus pasirodys ir dešimtoji.
2014 m. VMG ir Alfo Ivanausko kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.

2014 m. išleistas Alfo Ivanausko iniciatyva pirmasis šalyje „VMG Mokykla: kulinarinis vadovėlis“ ir padovanotas visoms šalies mokykloms.

Nuo 2013 metų Alfas Ivanauskas su projektu „VMG Mokykla“ Lietuvos mokyklose atidarė 7 kulinarines klases

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai