Indų plovikliai-žudikai: specialistas atskleis, kaip plauti indus, kad sau nepakenktume (7)

65472
2019 m. gruodžio 13 d. 12:22
Išgėrus indų ploviklio grėstų rimtas apsinuodijimas, jis išdegintų virškinamąjį traktą, trumpai tariant, sukeltų daug labai rimtų problemų. Be abejo, tyčia niekas chemijos negeria, tačiau tyrimai rodo, kad nieko nė neįtardami indų ploviklio kasmet „išgeriame“... apie pusę litro. Kaip tai nutinka? Ir kas tai iš tikrųjų – baisi tiesa ar perdėti bauginimai? Apie tai šeštadienio ALFAS LIVE laidoje virtuvės mitų griovėjas Alfas Ivanauskas kalbėsis su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Produktų vertinimo skyriaus vedėju Sauliumi Majumi.

Trisdešimties metų patirtį cheminių produktų vertinimo srityje turintis Saulius Majus namuose indus plauna su indų plovikliu, tiesa, tarp Alfo į studiją atsineštų, „savojo“ nerado. Kaip ploviklį renkasi cheminių medžiagų sudėtį išmanantis profesionalas? Kaip skaityti ploviklių etiketes ir įvairiausius ženklus? Ką plovikliuose veikia „biocidai“ – gyvybę žudančios medžiagos ir ką jos padaro žmogui? O galekologiškos priemonės saugiausios? Kiek kartų reikėtų perplauti lėkštę, kad iš jos valgyti būtų ne tik švaru, bet ir saugu į ją vėl dėti mastą? O gal... užuot naudoję ploviklį, verčiau indus plautume indaplovėse? Ar indaplovių tabletės saugesnės žmogui ir gamtai?

Atsakymai jus nustebins ir privers pamąstyti. Bet nebūtinai keisti įprotį: gali būti, kad tik cheminių priemonių pasirinkimą.

Susitikime sužinoti.
Kada? Šeštadienį, 10.00
Kur? Per Delfi TV

Alfas Ivanauskas 2019 m. iniciavo pirmąją Baltijos šalyse kulinarinę skaityklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir padovanojo savo daugiau nei 300 kulinarinių knygų kolekciją.

Alfas Ivanauskas pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

Alfas Ivanauskas ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Autorinė Alfo Ivanausko knyga „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

Alfas Ivanauskas yra 9 kulinarinių knygų autorius, netrukus pasirodys ir dešimtoji. 2014 m.

VMG ir Alfo Ivanausko kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.

2014 m. išleistas Alfo Ivanausko iniciatyva pirmasis šalyje „VMG Mokykla: kulinarinis vadovėlis“ ir padovanotas visoms šalies mokykloms.

Nuo 2013 metų Alfas Ivanauskas su projektu „VMG Mokykla“ Lietuvos mokyklose atidarė 7 kulinarines klases

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai