Geriausio Lietuvos restorano virtuvės šefas ir maisto istorikas griauna mitą – ar cepelinais tikrai turėtume didžiuotis?Alfo didysis kulinarinis šou (3)

25222
2019 m. rugsėjo 27 d. 16:31
Kodėl paprašyti išvardyti bent tris tradicinės lietuviškos virtuvės patiekalus, iškart žiojamės sakyti cepelinai, kugelis ir vėdarai? Atsakymo į šį ir dar įdomesnius klausimus „Alfo didžiojo kulinarinio šou“ ilgojoje šeštadienio laidoje „Alfas Live“ jos vedėjas, „Virtuvės mitų griovėjų“ idėjinis lyderis bei eksperimentatorius su skoniais Alfas Ivanauskas ieško kartu su lietuviškos virtuvės tyrinėtoju, istoriku prof. Rimvydu Laužiku ir geriausio restorano Lietuvoje virtuvės šefu Martynu Praškevičiumi.

Ar tikrai nesididžiuojame lietuviška virtuve ir ar ji apskritai yra tokia, kokią ją įsivaizduojame? Kodėl lietuvio širdžiai tokia miela yra... bulvė. Ir ar žinojote, kad cepelinai toli gražu nėra lietuviškas patiekalas!

Alfo didysis kulinarinis šou“ – tai beveik valanda ne tik gardžių receptų, bet ir naudingų patarimų bei aktualių pokalbių visai jūsų šeimai!

Alfas Ivanauskas pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

Alfas Ivanauskas ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Autorinė Alfo Ivanausko knyga „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

Alfas Ivanauskas yra 9 kulinarinių knygų autorius, netrukus pasirodys ir dešimtoji.

2014 m. VMG ir Alfo Ivanausko kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai