Dešimtmetis kulinarijos vunderkindas: mokyklos maisto nevalgau – jis šlykštus (27)

20392
2019 m. spalio 24 d. 14:38
Alfo didysis kulinarinis šou“ šeštadienio laidoje ALFAS LIVE jos vedėjas, kulinarijos virtuozas Alfas Ivanauskas neįtikėtinai dažnai šūkčios „Bravo!“, „Nuostabu!“, „Labai gerai“ ir panašius nuostabos šūksnius, nes prie tiesioginio DELFI TV eterio stalo sėdės kartu su talentingais jaunaisiais virtuvės virtuozais. Kas jie tokie? Ir Lietuva tokių turi?!

„Virtuvės vunderkindai, kurie jau dabar gamina geriau už jūsų žmonas, vyrus, mamas ir močiutes!“ – kaip tik taip Alfas pristatė dešimtmetį Emilį iš Kėdainių, trylikamečius Estelą ir Miką iš Vilniaus. Ir... vaikai jam neprieštaravo. Atvirkščiai! Emilis, pirmuosius varškėtukus pagaminęs būdamas vos trejų, buvo, kaip sakoma, žiaurus, bet vaikiškai teisingas: „Virtuvėje esu tėčio lygio, mama – dukart žemiau!“

Tokio tiesmuko atvirumo, kuris kartais būdavo saldus kaip gabalinis cukrus, o kartais – sūrus kaip šaukštas druskos, laidoje buvo su kaupu. Į Alfo klausimą „Tai kaip maistas mokykloje?“, buvo atsakyta be užuolankų: „Nevalgau mokyklos maisto, nes jis šlykštus!“
„Kaip manote, ką valgo seimo nariai?“ Midijas ir austres.
– Jie turi visko.
– Ten paprasta valgykla, tik labiau subalansuotas maistas: kad būtų energingi visa dieną. (Laidos metu matysite reportažą ir iš Seimo valgyklos)

Laidą žiūrėkite papusryčiavę arba pusryčiaudami, priešingu atveju, kai vaikai pradės vardinti patiekalus, kuriais vaišina draugus ir namiškius, jums pradės gurgti pilvai. Virtuvės šefų karjeras pradėję nuo omletų ir makaronų su dešrelėmis, dabar jie gamina kuskusus su keptais moliūgais ir kietaisiais sūriais, obuolių „tarte tatin“ su namine karamele, trintą moliūgų sriuba, patiektą moliūge, blynelius su šaldytomis uogomis ir karamelės gabaliukais, medaus tortus su sviestiniu kremu, keksiukus su baltyminėmis kepurėlėmis... Laidos metu vyks degustacija, kurią vainikuos Alfo linkėjimas: „Ponios ir ponai, štai kaip reikia auginti vaikus!“

Apie tai, kaip auga vunderkindai, kaip atrasti, kas tikrai įdomu, ką daryti, jeigu nori turėti savo restoraną, kas labiausiai motyvuoja nesustoti, kiek kainuoja dešimt kiaušinių ir kad viskas gyvenime yra įmanoma, šeštadienį kalbės ne solidūs dėdės ir tetos, o vaikai be stabdžių virtuvėje.

Jungiamės, žiūrime, mėgaujamės ir truputį pavydime.
Kur? DELFI TV
Kada? Šeštadienį 10.00 val.

Alfas Ivanauskas pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

Alfas Ivanauskas ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Autorinė Alfo Ivanausko knyga „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

Alfas Ivanauskas yra 9 kulinarinių knygų autorius, netrukus pasirodys ir dešimtoji. 2014 m. VMG ir Alfo Ivanausko kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi