Alfo receptas. Šilkiniai ir kremiški „Scrambled egg“ sumuštiniui (0)

6857
2022 kovo mėn. 22 d. 10:30
Sužinosite, kaip pasigaminti tiesiog burnoje tirpstančius, plaktus kiaušinius. Be to, Alfas nustebins net dviem pusryčių scenarijais.

2 riekelių ruginės duonos skrudinimui
10 g laiškinių česnakų
3 kiaušinių
100 g sviesto 82 % rieb.
50 ml grietinėlės 36 % rieb.
50 g kietojo sūrio
2 šaukštų aliejaus
1 šviežio sausai brandintos jautienos maltinio „Mėsainiams“
1 saujos vyšninių pomidorų
Žiupsnelio druskos
Žiupsnelio juodųjų pipirų

1. Ruginės duonos riekeles apskrudinkite keptuvėje arba orkaitėje, laiškinius česnakus susmulkinkite. Į dubenėli įmuškite kiaušinius ir šluotele išplakite iki vientisos masės.

2. Prikaistuvyje ant nedidelės kaitros ištirpinkite sviestą, pilkite kiaušinius ir nuolatos maišykite su mentele, kol pradės tirštėti. Kartais patraukdami nuo kaitros. Sutirštėjus masei pilkite grietinėlę, nuolatos maišydami, įtarkuokite kietojo sūrio, dėkite susmulkintus laiškinius česnakus ir maišykite.

3. Į įkaitintą keptuvę su aliejumi dėkite kepti šviežią sausai brandintos jautienos maltinį „Mėsainiams“ ir vyšninius pomidorus, maltinį pagardinkite druska ir pipirais. Kepkite iš abiejų pusių, kol apskrus ir pilnai iškeps.

4. Ant skrudintos duonos dėkite plaktą kiaušinienę, jautienos maltinį, vyšninius pomidorus, dar vieną skrudintą duonelę, „scrambled eggs“ ir smulkintų laiškinių česnakų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai