Alfo receptas. Itališki pyragėliai „Milžinai“ (čeburekų pusbroliai) (0)

15492
2021 lapkričio mėn. 10 d. 10:30
Jei mėgstate čeburekus, šiems pyragėliams tikrai nesugebėsite atsispirti dėl traškios tešlos, sultingo įdaro ir aišku... dydžio!

Tešlai:
350 g miltų
Žiupsnelio cukraus
3 g sausų mielių
2 šaukštų alyvuogių aliejaus „Extra Virgin“
1 stiklinės natūralaus mineralinio vandens (negazuoto)
Žiupsnelio druskos

Įdarui:
250 g šviežių triušienos dešrelių
½ svogūno
1 saujos špinatų
1 saujos gražgarsčių
2 stiebelių svogūnų laiškų
2 šakelių baziliko
2 skiltelių česnako
180 g 9 % pusriebės varškės
1 šaukšto grūdėtųjų garstyčių
3 šaukštų alyvuogių aliejaus „Extra Virgin“
Žiupsnelio druskos

1. Dubenyje sumaišykite miltus, druską, cukrų, sausas mieles, įpilkite alyvuogių aliejaus „Extra Virgin“, natūralaus mineralinio vandens ir viską išmaišykite iki vientisos masės. Tešlą kildinkite šaldytuve nuo 12 iki 24 valandų. Tada 1 valandą palaikykite kambario temperatūroje.
2. Iš žarnelių išspauskite šviežių triušienos dešrelių mėsą ir sudėkite į dubenį. Tada dėkite kubeliais smulkintą svogūną, smulkiai pjaustytus špinatus, gražgarstes, svogūnų laiškus ir baziliką, sutarkuotą arba smulkiai supjaustytą česnaką, 9 % pusriebę varškę, grūdėtasias garstyčias, įberkite druskos ir viską išmaišykite.
3. Iš tešlos formuokite norimo dydžio pyragaičių apskritimus. Į jų vidų dėkite šaukštą įdaro, pyragėlius perlenkite pusiau ir užspauskite kraštus. Kepkite keptuvėje su įkaitintu aliejumi iš abiejų pusių. Nusausinkite juos ant popierinio rankšluosčio. Sudėkite pyragėlius į skardą su sviestiniu popieriumi ir kepkite 10 minučių 170–180 °C temp. orkaitėje.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai