Alfas mieste. „Summerolls“ su ant grilio kepta jautiena ir traškiomis salotomis + augalinis ledų glotnutis (0)

13968
2022 rugpjūčio mėn. 2 d. 10:30
Tikras vasaros hitas! Alfas atskleis, kaip paruošti suktinukus, kurie bus nepaprastai gardūs ir puikiai atrodys ne tik ant Jūsų stalo svečiams, bet ir instagramo sienos.

1 morkos
¼ kopūsto
2 saujų špinatų
1 saujos svogūnų laiškų
1 saujos rukolos
200 g brandintos jautienos nugarinės
4 šaukštų moliūgų ir saulėgrąžų aliejaus su vitaminu D
20 g imbiero
1 skiltelės česnako
1 aitriosios paprikos
2 šaukštų baltojo vyno acto
1 šaukšto sezamų aliejaus
1 šaukšto riešutų sviesto
2 šaukštų austrių padažo „Thai choise“
¼ l ekologiško natūralaus jogurto be laktozės
100 ml natūralaus mineralinio vandens (negazuoto)
2 saujų įvairių riešutų
Žiupsnelio druskos
Žiupsnelio aitriųjų paprikų dribsnių
5 vnt. ryžių popieriaus
3 saujų virtų ryžių makaronų

1. Daržoves supjaustykite pjaustykle nedidelėmis juostelėmis. Špinatus, svogūnų laiškus ir rukolą dėkite kartu su daržovėmis. Jautieną pamarinuokite moliūgų ir saulėgrąžų aliejumi su vitaminu D ir dėkite kepti į grilį, įkaitintą iki 180 °C temp.
2. Sutarkuokite imbierą, česnaką, truputį aitriosios paprikos, užpilkite actu, sezamų aliejumi, įdėkite riešutų sviesto, pilkite austrių padažo „Thai choise“, ekologiško natūralaus jogurto be laktozės ir viską išmaišykite. Jei padažas per tirštas, įpilkite šlakelį natūralaus mineralinio vandens.
3. Susmulkinkite riešutus. Iš grilio ištraukite didkepsnį ir jį dėkite ant popierinio rankšluosčio. Užberkite ant jautienos druskos ir aitriosios paprikos dribsnių. Plonomis juostelėmis supjaustykite jautieną.
4. Ryžių popierių dėkite ant medinės pjaustymo lentelės ir apipurkškite vandeniu. Ant ryžių popieriaus sudėkite pjaustytas daržoves, susmulkintus riešutus, jautieną, rukolą, svogūnų laiškus, špinatus, ryžių makaronus ir susukite viską į ploną ritinėlį, galus užlenkite. Serviruokite kartu su padažu.

Augalinis ledų glotnutis

1 banano
1 stiklinės fermentuoto migdolų produkto su braškėmis „Joe‘Kurt“
2 šaukštų avižinių valgomųjų ledų su avietėmis
70 g pusrytainių su kokosu ir šokoladu „7 Grūdai“
1 saujos šviežių aviečių

1. Supjaustytą bananą sudėkite į plaktuvą, įpilkite fermentuoto migdolų produkto su braškėmis „Joe‘Kurt“, dėkite avižinių valgomųjų ledų su avietėmis ir viską suplakite. Į indelį dėkite sutrupintus pusrytainius su kokosu ir šokoladu „7 Grūdai“ ir užpilkite glotnučiu, papuoškite medžio šakele ir avietėmis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai