Alfas live. Vyro vartojami svaigalai planuojant šeimos pagausėjimą, būsimam vaikui gali sąlygoti alkoholinio vaisiaus sindromą (14)

13356
2021 m. balandžio 16 d. 15:30
Maistas yra labai svarbus aspektas mūsų gyvenime. Visada renkamės, kokį maistą valgyti, kiek jo sunaudoti. Tačiau, kiek jis svarbus planuojant susilaukti vaiko? Ar reikėtų atkreipti dėmesį, ką valgote planuodama šeimos pagausėjimą? Ar vyro mityba turės įtakos vaiko sveikatai? Šio šeštadienio ALFAS LIVE laidoje sužinosime, kuo reikėtų maitinti vaikus pirmaisiais jų gyvenimo metais, ir kokių produktų reikėtų vengti?

„Duomenų apie vyro sveikatos įtaka vaisiui nėra tiek daug, bet, kad ji turi reikšmės, tai neabejotinai, nes vaikas yra dviejų žmonių produktas. Žinoma, mamos sveikata yra žymiai svarbesnė nei vyro. Yra mokslinių duomenų apie tai, kad kai kurios medžiagos, kurias vartoja vyras, turi reikšmės vaiko sveikatai. Ir deja, tie duomenys yra apie toksiškas medžiagas. Alkoholis patenka į spermatozoidus ir natūralu, kad apvaisinimo metu gali sąlygoti dažnesnį alkoholinio vaisiaus bei dėmesio sutrikimo sindromų atsiradimą vaikui. Tai tokios ligos, kurios vienos yra rimtesnės, kitos mažiau rimtos, bet tai gali lemti psichikos sutrikimus. Ar gali lemti kitas ligas? Tokių detalesnių duomenų nėra, bet akivaizdu, kad du sveiki žmonės pagamins kur kas sveikesnį produktą, nei, jei poroje yra vienas sveikas žmogus, o kitas nelabai. Aš manau, kad sveikas maitinimasis būsimam tėvui yra be galo svarbus, o ypač svarbu, kad jis nevartotų alkoholio ir nerūkytų tuo metu, kai yra bandoma susilaukti. Kiek laiko nevartoti alkoholio ir nerūkyti tokių duomenų nėra, bet manyčiau turėtų būti apie mėnesį“, – pasakos prof. hab. med. dr. vaikų gastroenterologas – Vaidotas Urbonas.

Taip pat žiūrovų laukia gaivios žaliosios salotos, kurių tiesiog negalite negaminti šį pavasarį bei greitai ir lengvai paruošiami gardieji ryžiai tarsi azijietiškame restorane. Apie viską – jau šį šeštadienį ALFAS LIVE laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai