Alfas live. Toksikologijos gydytojas atvėrė akis: nealkoholiniai gėrimai tik palaiko priklausomybę (29)

14506
2020 m. rugsėjo 4 d. 15:39
Jeigu jaunimas vartoja nealkoholinį sidrą ir alų, ar nebus taip, kad po kažkurio laiko jie norės tų pačių – tik jau alkoholinių – variantų. Kas blogo slypi būtent nealkoholiniuose gėrimuose?

„Nėra daug literatūros apie tai, kas gresia, jei nevartojantis žmogus geria nealkoholinius gėrimus, tačiau yra atvirkštinių tyrimų apie tai, kas nutinka, jei priklausomas žmogus juos geria. Tas placebo efektas palaiko tam tikrą priklausomybės lygmenį. Yra aiškios rekomendacijos, kad jau priklausomam žmogui tokių gėrimų vartoti nereikėtų“, – sako klinikinės toksikologijos gydytojas Robertas Badaras.

Netgi tarp anoniminių alkoholikų nealkoholiniai gėrimai yra labai neigiamai vertinami, kadangi tuo metu nevartojantis žmogus kiek įmanoma turi stengtis vengti bet kokios informacijos apie tą medžiagą. Iš nealkoholinio gėrimo žmogus gauna visus tuos pačius pojūčius, kaip ir iš alkoholinio, tik nėra paties alkoholio. Šis dopamino šuolis atgaivina prisiminimus apie būseną, kai buvo vartota, ir taip užvedamas priklausomybės mechanizmas.

Svarbi ir aktuali tema jūsų laukia jau šį šeštadienį, 10 val., tik per DELFI.


2020 m. Alfas Ivanauskas karantino metu išleido savo pirmąją animuotą kulinarinę el. knygą „Alfas vienas namuose“, kuri tapo visiškai nemokama dovana visiems Lietuvos žmonėms.

2019 m. iniciavo pirmąją Baltijos šalyse kulinarinę skaityklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir padovanojo savo daugiau nei 400 kulinarinių knygų kolekciją.

2019 m. kaip kolaboraciją su prekės ženklu „You & Oil“ sukūrė pirmąją pasaulyje valgomą kosmetiką FOOD SHOT.

2019 m. virtuvės mitų griovėjas sukūrė didžiausią Lietuvoje kulinarinį šou, kuris transliuojamas per populiariausią portalą DELFI.

2017 m. ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Viena iš 10 autorinių kulinarinių knygų „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

2014 m. idėjų moderatorius pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

2014 m. VMG kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.

2014 m. skonių ieškotojo iniciatyva išleistas pirmasis šalyje „VMG Mokykla: kulinarinis vadovėlis“, padovanotas visoms šalies mokykloms.

Unikalus VMG desertų šou nuo 2014 m. garsina „Virtuvės mitų griovėjų“ vardą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Nuo 2013 m. su projektu „VMG Mokykla“ kulinarijos guru Lietuvos mokyklose atidarė 7 kulinarines klases.

Nuo 2013 m. virtuvės mitų griovėjas garsiausiems Baltijos šalyse restoranams ir žymiausiems maisto prekės ženklams kuria įvaizdžius ir generuoja idėjas.

2012 m. VMG idėjinis lyderis sukūrė pirmąjį šalyje kulinarinį-gastronominį portalą VMGonline.lt.

Nuo 2011 m. A. Ivanauskas kuria ir veda vienas populiariausių Lietuvoje autorinių kulinarinių laidų per televiziją, radiją ir internetu.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai