Alfas live. Tikra probiotikų bomba – paslaptingoji kombučia. Kaip ją taisyklingai pasigaminti namuose? (5)

32176
2021 m. kovo 19 d. 14:45
Lietuvoje sparčiai populiarėja fermentuotas arbatos gėrimas kombučia. Kai kurie jau tikriausiai yra su juo susipažinę ar net ragavę, tačiau kitiems šis gėrimas vis dar išlieka tikra paslaptimi.

Kas yra ta paslaptingoji kombučia? Ir kokį teigiamą poveikį ji turi mūsų organizmui? Šio šeštadienio ALFAS LIVE laidoje sužinosime, kaip pasigaminti kombučia namuose? Ir kokiais priedais galime paskaninti šį gėrimą?

„Iš tikrųjų kombučia Lietuvoje nėra naujas dalykas. Tiesiog tai nebuvo taip vadinama, o visi šį gėrimą žinojo kaip arbatinį grybą. Devyniasdešimtaisiais tikriausiai jį augino kas trečia šeima. Laikydavo stiklainyje tam, kad pagerintų virškinimą. Kaip kombučia tai atsirado gal 2014 metais, Amerikoje kaip ir kitose pasaulio šalyse pradėjo populiarėti maždaug 2012 metais“, – pasakos kombučios pradininkas Lietuvoje, „Vilko kombucha“ įkūrėjas Andrius Vilkas.

Taip pat žiūrovų laukia traškūs ledų vafliai su uogų padažu, pomidorinis mėsainis su mocalera bei lengvas ir greitas patiekalas falafelių mėgėjams. Apie viską – jau šį šeštadienį ALFAS Live laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai