Alfas live. Mokslininkas entomologas atskleidžia: svirpliai gali būti puikus ketogeninės mitybos produktas (44)

22971
2020 m. gruodžio 4 d. 14:58
Tikriausiai esate girdėję, kad kitose šalyse tampa populiaru ragauti ar valgyti neįprastus mūsų akiai produktus. Kirmėlės, tarakonai ir kiti vabzdžiai jau tapo tikru delikatesu.

Tačiau ar žinojote, kad ir mūsų šalyje jau galima įsigyti lietuviškų svirplių? Šio šeštadienio ALFAS LIVE laidoje papasakosime, koks jų skonis, su kuo juos reikėtų valgyti ir kaip jie auginami?

„Gaminimo paslaptis yra tokia: pasiimate savo mėgstamiausią receptą ir tiesiog įdedate svirplių miltų. Tai nėra produktas, kuris turėtų būti kažko pagrindas. Tai ingredientas, papildas kaip prieskonis ir baltymų šaltinis“, – pasakoja mokslininkas entomologas, įmonės „Ensifera“ vadovas Dominykas Aleknavičius.

Pamatysite, kaip Alfas ragavo lietuviškus svirplius ir kokį įspūdį jie sukėlė, bei kokį lietuvišką produktą jie priminė.

Taip pat žiūrovų laukia gardieji čanachai pagaminti moliūge, sodrusis medauninkas su obuoliais ir šokoladu bei netikėtas silkių omletas. „InMedica“ klinikos gydytoja atsakys į klausimą: „Kaip atpažinti širdies ir kraujagyslių ligas ir nevėluoti kreiptis pas gydytoją?“. Apie viską – jau šį šeštadienį ALFAS LIVE laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai