Alfas live. Kaip turėtų atrodyti tinkama vaikų mityba, atskleis gydytoja dietologė (1)

15264
2020 m. rugsėjo 18 d. 12:42
Daug vaikų šiuo metu mokosi tiek mokykloje, tiek nuotoliniu būdu. Šiuolaikinis vaikas – su kokiomis problemomis jis labiausiai susiduria?

„Pirmiausiai, jis susiduria su begaline gausa ir įvairaus maisto pasiūla bet kuriuo metu, kai gali laisvai disponuoti savo kišenpinigiais. Kalbant apie maisto pasirinkimą, tikrai nėra didžioji dauguma vaikų, kad pasirinktų sveikatai palankiausią maistą“, – įsitikinusi dietologė Edita Gavelienė.

Jeigu tėvai nelabai domisi sveika gyvensena ir mityba, ar vaikas vien savo paties pasiryžimu gali ką nors pakeisti, ar visgi yra tiesiogiai priklausomas nuo tėvų? E. Gavelienė įsitikinusi, kad pirmiausiai reikia kalbėtis: „Bet siekiant kalbėtis, pirmiausiai reikia to norėti ir rasti laiko. Taip pat svarbu pasakyti, kad būtent valgymo metu turi būti kalbamasi apie malonius dalykus: jei nėra, ką gero pasakyti – geriau tuomet paleisti muziką.“

Gydytoja dietologė sako, kad maisto skonis yra susijęs su emocijomis, todėl net pats skaniausias maistas žmogui gali būti tiesiog nepriimtinas dėl to, kad jis buvo patiektas nemalonioje situacijoje.

Taip pat jūsų laukia azijietišku stiliumi ruoštos salotos su vienu netikėtu ingredientu – koldūnais, dar Alfas gamins neminkytą naminę duoną ir kalbins „InMedica“ gydytoją apie tai, kam ir kada labiausiai kenkia padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje. Susitikime jau šį šeštadienį 10 val. tik per Delfi.

2020 m. Alfas Ivanauskas karantino metu išleido savo pirmąją animuotą kulinarinę el. knygą „Alfas vienas namuose“, kuri tapo visiškai nemokama dovana visiems Lietuvos žmonėms.

2019 m. iniciavo pirmąją Baltijos šalyse kulinarinę skaityklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir padovanojo savo daugiau nei 400 kulinarinių knygų kolekciją.

2019 m. kaip kolaboraciją su prekės ženklu „You & Oil“ sukūrė pirmąją pasaulyje valgomą kosmetiką FOOD SHOT.

2018 m. virtuvės mitų griovėjas sukūrė didžiausią Lietuvoje kulinarinį šou, kuris transliuojamas per populiariausią portalą DELFI.

2017 m. ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Viena iš 10 autorinių kulinarinių knygų „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

2014 m. idėjų moderatorius pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

2014 m. VMG kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.

2014 m. skonių ieškotojo iniciatyva išleistas pirmasis šalyje „VMG Mokykla: kulinarinis vadovėlis“, padovanotas visoms šalies mokykloms.

Unikalus VMG desertų šou nuo 2014 m. garsina „Virtuvės mitų griovėjų“ vardą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Nuo 2013 m. su projektu „VMG Mokykla“ kulinarijos guru Lietuvos mokyklose atidarė 7 kulinarines klases.

Nuo 2013 m. virtuvės mitų griovėjas garsiausiems Baltijos šalyse restoranams ir žymiausiems maisto prekės ženklams kuria įvaizdžius ir generuoja idėjas.

2012 m. VMG idėjinis lyderis sukūrė pirmąjį šalyje kulinarinį-gastronominį portalą VMGonline.lt.

Nuo 2011 m. A. Ivanauskas kuria ir veda vienas populiariausių Lietuvoje autorinių kulinarinių laidų per televiziją, radiją ir internetu.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai