Alfas live. Dietistė paaiškins, kuo skiriasi celiakija ir glitimo netoleravimas? (12)

17033
2020 m. rugsėjo 25 d. 11:33
Ar celiakija ir glitimo netoleravimas – tik mados reikalas? Kaip žinoti, ar esate alergiškas glitimui? Ar galėjote įtarti, kad šių laikų baubas slypi padažuose, pagarduose, gėrimuose ir net leduose? Šio šeštadienio ALFAS LIVE laidoje paplitusius mitus išsklaidys (o gal patvirtins!) dietistė, mitybos specialistė Eglė Saulevičienė.

„Žmonėms, turintiems jautrumą glitimui, reikia būti budriems, sekti informacinius lapelius ir tiesiog protingai save saugoti. Taip pat reikia suprasti, kad celiakija ir glitimo netoleravimas yra du skirtingi dalykai. Nors šių dviejų dalykų simptomatika yra panaši, celiakija visgi yra genetinė liga – žmogus, neturintis tam tikro geno, šia liga nesusirgs. O štai glitimo netoleravimą, net darant kraujo tyrimą, yra iš esmės sunku nustatyti“, – sako E. Saulevičienė.

Taip pat jūsų laukia bananinis tinginys... be sausainių, ypatingieji sumuštiniai ne tik draugų vakarėliams, o ir kasdieniams pusryčiams bei pokalbis su „InMedica“ klinikos gydytoju apie tai, kokie produktai mažina ir didina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje. Susitikime jau šeštadienį, 10 val., tik per Delfi.

2020 m. Alfas Ivanauskas karantino metu išleido savo pirmąją animuotą kulinarinę el. knygą „Alfas vienas namuose“, kuri tapo visiškai nemokama dovana visiems Lietuvos žmonėms.

2019 m. iniciavo pirmąją Baltijos šalyse kulinarinę skaityklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir padovanojo savo daugiau nei 400 kulinarinių knygų kolekciją.

2019 m. kaip kolaboraciją su prekės ženklu „You & Oil“ sukūrė pirmąją pasaulyje valgomą kosmetiką FOOD SHOT.

2018 m. virtuvės mitų griovėjas sukūrė didžiausią Lietuvoje kulinarinį šou, kuris transliuojamas per populiariausią portalą DELFI.

2017 m. ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Viena iš 10 autorinių kulinarinių knygų „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

2014 m. idėjų moderatorius pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

2014 m. VMG kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.

2014 m. skonių ieškotojo iniciatyva išleistas pirmasis šalyje „VMG Mokykla: kulinarinis vadovėlis“, padovanotas visoms šalies mokykloms.

Unikalus VMG desertų šou nuo 2014 m. garsina „Virtuvės mitų griovėjų“ vardą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Nuo 2013 m. su projektu „VMG Mokykla“ kulinarijos guru Lietuvos mokyklose atidarė 7 kulinarines klases.

Nuo 2013 m. virtuvės mitų griovėjas garsiausiems Baltijos šalyse restoranams ir žymiausiems maisto prekės ženklams kuria įvaizdžius ir generuoja idėjas.

2012 m. VMG idėjinis lyderis sukūrė pirmąjį šalyje kulinarinį-gastronominį portalą VMGonline.lt.

Nuo 2011 m. A. Ivanauskas kuria ir veda vienas populiariausių Lietuvoje autorinių kulinarinių laidų per televiziją, radiją ir internetu.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai