Alfas live. Botanikė atskleidė, kodėl negalima maišyti grybų su alkoholiu – pasekmės neišvengiamos (16)

17635
2020 m. rugpjūčio 14 d. 10:40
Savo laidoje ALFAS LIVE kalbina Jurgą Motiejūnaitę – Lietuvos botanikę, biomedicinos mokslų daktarę. Pokalbio pradžioje Alfas domėjosi, ar termiškai apdoroti reikia visus grybus?

Tęsiantis pokalbiui virtuvės šefas domėjosi musmirėmis. Atsiminė ir savo patirtį, kai vienos laidos filmavimo metu ragavo džiovintos musmirės: „Kurią musmirę turite galvoje?

Jei jums būtų davę žaliosios musmirės, mes šiandien nekalbėtumėme. Geriausiu atveju gulėtumėte reanimacijoje. O raudonąją musmirę kai kurie žmonės naudoja kaip vaistą, kai kurie kaip psichotropines medžiagas, bet tai labai rizikinga. Su šiais pastoviais vartotojais norėčiau susitikti net ne po 40 metų, o po 20 metų ir pažiūrėti kaip jaučiasi jų kepenys, nes niekas nežino ar tos medžiagos nesikaupia, ar jų nėra ilgalaikis poveikis. Aš taip nejuokaučiau.“ Pokalbio metu daktarė patarė, kad renkant grybus Lietuvoje ir nepažįstant grybų, svarbiausia rinkti tokius, kurie turi kempinėlę apačioje ir niekada tų, kurie yra su lakšteliais. Taip pat papasakojo, kad yra grybų, kurių negalima vartoti kartu su alkoholiu. „Negalima vartoti baravyko paąžuolio. Gražus, skanus grybas, bet su alkoholiu jo negalima, nes pagirios gali būti daug sunkesnės nei numatyta. Ir kitas, kurio Lietuvoje nelabai renkame – gauruotasis mėšlagrybis. Kai jaunas jis geras ir skanus grybas, bet su alkoholiu geriau nevartoti, nes pagirios bus stiprios“, – pasakoja botanikė. Alfas gamino sluoksniuotą kugelį ir keptą varškės tinginį. Laidos pabaigoje Alfas uždavė klausimą „InMedica“ klinikos gyd. dietologei: „Gajus mitas, kad veganai, vegetarai ar žaliavalgiai daugiau išleidžia maisto produktams. Ar tai tiesa?“

2020 m. Alfas Ivanauskas karantino metu išleido savo pirmąją animuotą kulinarinę el. knygą „Alfas vienas namuose“, kuri tapo visiškai nemokama dovana visiems Lietuvos žmonėms.

2019 m. iniciavo pirmąją Baltijos šalyse kulinarinę skaityklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir padovanojo savo daugiau nei 400 kulinarinių knygų kolekciją.

2019 m. kaip kolaboraciją su prekės ženklu „You & Oil“ sukūrė pirmąją pasaulyje valgomą kosmetiką FOOD SHOT.

2019 m. virtuvės mitų griovėjas sukūrė didžiausią Lietuvoje kulinarinį šou, kuris transliuojamas per populiariausią portalą DELFI.

2017 m. ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą. Viena iš 10 autorinių kulinarinių knygų „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.

2014 m. idėjų moderatorius pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

2014 m. VMG kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.

2014 m. skonių ieškotojo iniciatyva išleistas pirmasis šalyje „VMG Mokykla: kulinarinis vadovėlis“, padovanotas visoms šalies mokykloms.

Unikalus VMG desertų šou nuo 2014 m. garsina „Virtuvės mitų griovėjų“ vardą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Nuo 2013 m. su projektu „VMG Mokykla“ kulinarijos guru Lietuvos mokyklose atidarė 7 kulinarines klases.

Nuo 2013 m. virtuvės mitų griovėjas garsiausiems Baltijos šalyse restoranams ir žymiausiems maisto prekės ženklams kuria įvaizdžius ir generuoja idėjas.

2012 m. VMG idėjinis lyderis sukūrė pirmąjį šalyje kulinarinį-gastronominį portalą VMGonline.lt.
Nuo 2011 m. A. Ivanauskas kuria ir veda vienas populiariausių Lietuvoje autorinių kulinarinių laidų per televiziją, radiją ir internetu.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai