Alfas live. Atviras pokalbis su kunigu – apie Velykų stalą bei šiuolaikinius tikinčiuosius (1)

19603
2021 m. balandžio 2 d. 13:42
Artėjant Velykoms visi rūpinamės, kaip padengti stalą, kokiais patiekalais nustebinti savo artimuosius.

Tačiau, kas yra tos tikrosios Velykos? Kaip reikėtų joms pasiruošti ne parduotuvėje, bet kiekvienam savo viduje? Kunigas Benas Lyris atviraus, ką jam reiškia Velykos, ir ką kiekvienas turėtume padaryti prieš ir per šią šventę?

„Mes gyvename tokioje visuomenėje, kurioje atrodo dar svarbu užsidėti pliusą. Manęs kartais paklausia žmonės: „Kunige, aš dalyvavau šeštadienio Šv. Mišiose vakare ar man čia užsiskaito kaip sekmadienio šventimas?“.

Aš tada paklausiu jų, o kas tai turėtų užskaitinėti? Ir žmonės teigia, kad vistiek gal Dievas stebi. Dievas mus stebi ne iš dangaus, bet iš mūsų vidaus. Kiek mūsų širdys pilnos mylėti kitus ir būti atvirais. Gal tai sovietinis palikimas, kai reikia užsiregistruoti? Bažnyčia bus gyva ir stipri tiek, kiek ji gebės kalbėti ne surašytomis programomis, o kiek prieiti individualizuotai prie kiekvieno žmogaus.

Ten, kur jam skauda. Popiežius Pranciškus sako: „Išeikit iš zakristijų ir eikit sutikti žmogų ten, kur jis yra“. Nes patogiausia sutikti žmogų, kai jis pas mus ateina. Dėl laidotuvių, santuokos sakramento ar mišių. Bet labiausiai mūsų dėmesio reikia žmonėms, kurie neateina, kad jie ateitų. O žmonės dažnai neateina, nes juos pradeda mokyti. O kai pradeda, pavyzdžiui, mane mokyti ar auklėti ir man nepatinka, aš iškart uždedu bloką, man nereikia to žmogaus. Šiuolaikinės bažnyčios misija yra būti su žmogumi ten, kur jis yra. Gyvename tokioje visuomenėje, kur reikia pabūti prie žmogaus širdies, ne tik kalbėti, bet išgirsti ir matyti jį. Jeigu sutinkame kunigą, kuris nuoširdžiai mūsų laukia, ir pas kurį mes galim ateiti bet kada. Manau tai yra gražiausia evangelizacija, kai galim pradėti kalbėti ne nuo Dievo, o pradėti nuo tų situacijų, kur žmogui skauda. Nes mes kartais pasirengę, iš karto susipriešinam, pradedam savo mokymo programas ir tada žmonės užsitveria blokais ir negirdi, ką sakome. Nors ten kartais būna ir labai gerų dalykų pasakoma“, – pasakos kunigas, rašytojas Benas Lyris.

Taip pat žiūrovų laukia Cezario salotų konkurentas su keptomis vynuogėmis ir traškusis karštas sumuštinis su sultingu įdaru. Apie viską – jau šį šeštadienį ALFAS Live laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai