Alfas Live. Ar žinojote, kad viename Lietuvos regione gyvenantys žmonės labiau netoleruoja piene esančios laktozės? (1)

17922
2021 liepos mėn. 10 d. 10:00
Kyla daug diskusijų apie pieno produktų naudą ir žalą mūsų organizmui. Vieni sako, kad mums jų vartojimą reikėtų apriboti ar net nutraukti, kiti teigia, kad juos naudojame nuo senų laikų, kodėl gi jų reikia atsisakyti būtent dabar? Kurie teisūs? Šio šeštadienio „Alfas Live“ laidoje sužinosime, kuo paprasti pieno produktai skiriasi nuo fermentuotų? Ir ar visgi reikia atsisakyti šių produktų vartojimo?
„Jei reikėtų rinktis tarp pieno ir kefyro, aš rinkčiausi kefyrą arba kitą rūgusį produktą, tai gali būti ir pasukos, rūgpienis ar kiti fermentuoti pieno produktai. Jie šiek tiek skiriasi pagal fermentacijai naudojamas bakterijas, o pasirinkčiau rūgusio pieno produktą dėl keleto priežasčių. Pagal profesorės Kalibatienės duomenis, didesnis procentas netoleruojančių laktozės yra Žemaitijoje, o aš esu iš to krašto. Nuo mažens pastebėjau, kad esu iš tos grupės žmonių, kurie nelabai mėgsta pieno. Bet ne tik dėl to, kai produktas praeina fermentacijos procesą, jis įgyja kitų naudingų savybių reikalingų suaugusiam žmogui“, – pasakos Edita Gavelienė – medicinos mokslų daktarė, gydytoja dietologė, klinikos įkūrėja ir vadovė.
Taip pat žiūrovų laukia šventinis burgeris, kuris nustebins visko ragavusius, gaivinantis arbūzinis mėtinis limonadas ir šalta grilintų daržovių sriuba su lašiša, kuri tikrai patiks šaltibarščių mėgėjams. Apie viską – jau šį šeštadienį ALFAS LIVE laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai