Alfas live. Ar transriebalai gali pakenkti mūsų organizmui, kaip juos atpažinti ir mažinti jų vartojimą? (7)

29935
2021 m. sausio 22 d. 15:00
Vis dažniau susirūpiname savo sveikata ir pradedame domėtis, kokį maistą valgome. Visgi, ar tikrai etiketėse galime pamatyti visus komponentus, kurių turėtumėme vengti? Šio šeštadienio ALFAS LIVE laidoje išgirsite, kaip transriebalai gali pakenkti mūsų organizmui? Ir kaip mažinti jų vartojimą bei atpažinti juos produktų etiketėse?

„Pasaulio sveikatos organizacijos bei kitų mokslinių institucijų yra įrodyta, kad transriebalų vartojimas turi lėtinį poveikį organizmui. Per ilgą laiką jie gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, nutukimą, padidinti miokardo infarkto riziką, padidinti antro tipo diabeto riziką. Kadangi transriebalai patekę į organizmą mažina kraujagyslių sienelių pralaidumą. Insulinas negali išnešioti cukraus iš kraujo į lasteles. Yra įrodyta, kad sumažinus transriebalų vartojimą iki 2 % energinės vertės, rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis sumažėja 25 %“, – pasakos maisto rizikos vertinimo specialistė Indrė Stoškuvienė.

Taip pat žiūrovų laukia gaivios salotos su mangu ir ypatingas azijietiškas troškinys. Apie viską – jau šį šeštadienį ALFAS LIVE laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai