2020-ųjų maisto tendencijos: kodėl restoranai maitina mus likučiais?Alfo didysis kulinarinis šou (6)

15987
2020 m. vasario 7 d. 13:56
Net jeigu nieko apie jas nenutuokiame, jos mus valdo. Mes valgome, geriame, perkame ir gaminame taip, kaip jos mums sako. Kodėl pernai iš proto kraustėmės dėl speltos miltų, anglies spalvos ledų ir kombučos?
Tai jos kaltos, kad šiemet perkame kažką, apie ką beveik nieko neišmanome, kad ir, pavyzdžiui, įvariaspalvių daržovių ir uogų miltelių.

Maisto tendencijoms pasiduodame lygiai taip pat aklai, kaip visoms kitoms madoms. Kas ir kodėl užduoda toną visam valgančiam ir gaminančiam pasauliui? Kodėl juodas maistas išeina, o violetinis ateina į madą? Kodėl tortus ir pyragaičius baliuose ir vestuvėse, tikėtina, netrukus pakeis autentiškos duonos kepalai, o brangias vakarienes restoranuose – slaptos ir dar prabangesnės namuose? Gal todėl, kad restoranai vis dažniau mus maitina... likučiais?

Apie tai, kaip ir kodėl gimsta maisto mados – naujojo sezono ALFAS LIVE laidoje diskutuos stipriausio Lietuvoje žurnalo apie maistą „Verdu ir kepu“ vyr. redaktorė Elžbieta Monkevič ir #alfodidysiskulinarinissou vedėjas Alfas Ivanauskas. Junkitės ir sužinokite, kas kaltas dėl to, ką valgysime šiemet.
Kur: tik per DELFI TV
Kada: šeštadienį, 10.00 val.

Alfas Ivanauskas 2019 m. iniciavo pirmąją Baltijos šalyse kulinarinę skaityklą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir padovanojo savo daugiau nei 400 kulinarinių knygų kolekciją.
2019 m. kaip kolaboraciją su prekės ženklu „You & Oil“ sukūrė pirmąją pasaulyje valgomą kosmetiką FOOD SHOT.

2018 m. virtuvės mitų griovėjas sukūrė didžiausią Lietuvoje kulinarinį šou, kuris transliuojamas per populiariausią portalą DELFI.
2017 m. ilgiau nei parą vedė tiesioginę laidą, kurią agentūra „Factum“ pripažino ilgiausia Lietuvoje tiesiogine televizijos laida ir įtraukė į Lietuvos rekordų knygą.

Viena iš 10 autorinių kulinarinių knygų „Play, Cook, Kiss: Culinary Tricks“ yra pirmoji Baltijos šalyse motyvacinė kulinarinė knyga, 2018 m. užėmusi antrąją vietą tarp geriausiųjų Europoje TV laidų vedėjų knygų „World Gourmand Cookbook Awards“ apdovanojimuose.
2014 m. idėjų moderatorius pelnė globalios Lietuvos apdovanojimą už Lietuvos vardo garsinimą.

2014 m. VMG kulinarinis žurnalas „World Gourmand Cookbook Awards“ pripažintas geriausiu kulinariniu žurnalu pasaulyje.
2014 m. skonių ieškotojo iniciatyva išleistas pirmasis šalyje „VMG Mokykla: kulinarinis vadovėlis“, padovanotas visoms šalies mokykloms.
Unikalus VMG desertų šou nuo 2014 m. garsina „Virtuvės mitų griovėjų“ vardą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Nuo 2013 m. su projektu „VMG Mokykla“ kulinarijos guru Lietuvos mokyklose atidarė 7 kulinarines klases.
Nuo 2013 m. virtuvės mitų griovėjas garsiausiems Baltijos šalyse restoranams ir žymiausiems maisto prekės ženklams kuria įvaizdžius ir generuoja idėjas.

2012 m. VMG idėjinis lyderis sukūrė pirmąjį šalyje kulinarinį-gastronominį portalą VMGonline.lt.
Nuo 2011 m. A. Ivanauskas kuria ir veda vienas populiariausių Lietuvoje autorinių kulinarinių laidų per televiziją, radiją ir internetu.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi