Jau prieš keletą mėnesių kalbintas vienas garsiausių Lietuvos šefų Deivydas Praspaliauskas prasitarė, kad naujame jo kuriamame restorane svečiams teks leistis į rūsį, kur nebus saulės šviesos, tik kaži ar kas įsivaizdavo, kad jos ten ir netrūks – vieta ir taip šviesi, o erdvės suteikia aukštos skliautuotos lubos. „Amandus“ vardu pavadintas restoranas duris atvers jau šį trečiadienį, o mes kviečiame po jį pasižvalgyti iš anksto.

Restoranas įsikūręs pačioje Vilniaus Senamiesčio širdyje – turistų itin pamėgtoje Pilies g., viešbučio „Artagonist“ patalpose. Šalia turėti stiprų užnugarį, kaip anksčiau sakė D. Praspaliauskas, buvo bene svarbiausia sąlyga, kad jis ryžtųsi dar vienam savo projektui. Po „Lauro lapo“, „1 Dublio“ ir „Dublio“ tai jau ketvirtas šefo bandymas. Tikėkimės, kad, kaip sakoma, – garantuotas.

Anksčiau visomis smulkmenomis nuo A iki Z pasirūpinti apsiimdavęs D. Praspaliauskas bent kurį laiką karaliaus tik virtuvėje. Restorano interjeras ir net pati virtuvė jam įsikėlus į viešbučio patalpas liko beveik nepakeisti, savo ranką šefas pridėjo tik kurdamas išskirtinę virtuvės komandos uniformą ir unikalius indus.