Bolivijoje sparčiai populiarėja naujas pikantiškas užkandis, kuriam pagaminti būtini... sliekai. Nors sunku įsivaizduoti, ar Kalifornijos sliekai tikrai dera su kokoso drožlėmis, vanile ar citrina, panašu, kad žmonėms tokia egzotika visai prieš širdies.

Ekologiško maisto mugėje Kočabamboje žmonės buvo kviečiami bent laikinai į šalį atidėti tradicinius valgius ir paskanauti šio to naujo patiekalo – sausainių, praturtintų baltymais ir kitomis maistingomis medžiagomis, pavyzdžiui, kalciu ir omega 3.

Paragavę šio užkandžio, žmonės įprastai negali patikėti, kad jų sudėtyje yra... sliekų.
„Jeshua“ žemės ūkio centro projektas gana ambicingas. Kiekvienais metais jie užaugina apie 400 tonų sliekų, iš kurių pagaminama apie 40 tonų sliekų miltų, naudojamų kepant šiuos netradicinius sausainius.

Šiame sliekų auginimo centre naudojamas triušių mėšlas. Jame gyvena sliekai. Be to, šis mėšlas padeda apsisaugoti nuo pavojingų bakterijų, tad galima drąsiai teigti, kad auginami sliekai – tikras supermaistas.
Skelbiama, kad, pasibaigus džiovinimo procesui, iš sliekų lieka tik viršutinis jų sluoksnis, kuris malamas į miltus.

Pasirūpinus miltais, į procesą įsitraukia kepėjai, kurie klientams pateikia įvairių skonių sausainių iš sliekų.

Panašu, kad projektas pasisekė. Atstovai teigia, kad prognozės daug žadančios – 2016 metais Bolivijoje ketinama užauginti dar daugiau sliekų.