Tituluotas elektromobilis „Nissan Leaf“ jau prašosi į lietuvių garažus (1)

1184
2014 m. lapkričio 18 d. 18:36
Elektromobiliai pagaliau atkeliauja ir į Lietuvą. „Metų automobilio 2015“ konkurse dalyvaujantis „Nissan Leaf“ – vienas iš dviejų elektrinių modelių, kuriuos šį rudenį pradeda pardavinėti šios markės atstovai mūsų šalyje. Tai yra jau atnaujintas „Leaf“ modelis. Jo pirmtakas greitai tapo populiariausiu elektromobiliu pasaulyje, laimėjo Japonijos, Europos, pasaulio „Metų automobilio“ rinkimus, o dabar patobulinta jo versija prašosi ir į lietuvių garažus.

Nors automobilis atrodo beveik nepasikeitęs nuo ankstesnio modelio, gamintojai tvirtina, kad jame buvo įdiegta per 100 pakeitimų. Iš naujų sprendimų svarbiausias – ilgesnis važiavimo atstumas. Dabar „Leaf“ oficialiai gali nuvažiuoti 199 km (ankstesniojo modelio buvo 175 km).

Gamintojai patobulino elektros motorą, kurio galia dabar siekia 80 kW. Jam energiją tiekia 48 modulių „Nissan“ ličio jonų akumuliatorius, montuojamas automobilio dugne.

Perkėlus „Leaf“ kroviklį iš galinės dalies ir sumontavus po variklio gaubtu, bagažo skyriaus talpa padidėjo 40 litrų, tad dabar bagažinės tūris siekia 370 litrų. Be to, išėmus kroviklį iš už galinių sėdynių automobilis tapo daug praktiškesnis. Nulenkus sėdynes neliko kliūties skiriančios bagažo skyrių nuo salono.

Kiek kainuoja elektrinis „Leaf“? Pradinė jo kaina Lietuvoje – 119 000 Lt. „Metų automobilio 2015“ konkurse dalyvaujantis modelis kainuoja 146 882 Lt.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai