21:10 2016 vasario mėn. 7 d.

Įspėja vairuotojus: keliuose – mirtinai pavojingas reiškinys (2)

17711
Ema Bilytė, Robertas Narmontas, Rinatas Chairulinas | www.DELFI.lt
2016 vasario mėn. 7 d. 21:10
Nors atrodytų žiemos speigas jau praeityje, o ir eismo sąlygos iš tiesų geros, specialistai ragina nedaryti skubotų išvadų.

Dar praėjusį sekmadienį Vakarų Lietuvoje prasidėjo šlapdriba: automobiliai ėmė čiuožti nuo kelių, neišvengta ir susidūrimų.
Kelyje Klaipėda–Kretinga kaktomuša susidūrė „Ford Galaxy“ ir „BMW X5“. Per šį eismo įvykį sužeistas žmogus. Be to, galinės „Ford“ padangos buvo vasarinės.

Nors artimiausiu metu panašių ekstremalių oro sąlygų nenusimato, skubėti pasitikti pavasarį rizikuojant savo saugumu nevertėtų.

Anot lenktynininko Vaidoto Žalos, net lauke esant pliusinei temperatūrai ant kelio gali susidaryti ledas. „Taip vyksta todėl, kad žemė vis dar yra šalta. Itin pavojingas ledas gali susidaryti tose vietose, kur mažiau važinėjama“, - teigė profesionalas.

Taip pat net žiemos pabaigoje reikėtų prisiminti teisingą stabdymą esant galimam slydimo atvejui. Pasak lenktynininko Antano Juknevičiaus, nors dauguma automobilių jau turi ABS sistemas, kai kurie lietuviai vairuoja senesnius automobilius, kuriuose tokios sistemos paprasčiausiai nėra. „Noriu pabrėžti, jog senesniuose automobiliuose, kur nėra ABS, būtina stabdyti kitaip, negalima užblokavus stabdį čiuožti. Jeigu užsiblokavo ratai ir vairuotojas čiuožia, reikia stabdį staigiai atleisti ir vėl užspausti. Tai vadinamasis antiblokavimo judesys“, - patarė lenktynininkas.

Plačiau apie žiemos pabaigos pavojus reportaže.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai