Auksarankiai perdarinėja senus mažalitražius automobilius „Zastava 750“ į elektromobilius (0)

4384
REUTERS | Reuters
2019 m. birželio 25 d. 18:22
Auksarankiai iš Šiaurės Makedonijos perdarinėja senus mažalitražius automobilius „Zastava 750“ į elektromobilius ir jau laukia užsakymų iš užsienio klientų.

Apgriuvęs sandėlis Šiaurės Makedonijos sostinės Skopjė pakraštyje, pasirodo, yra vietos inovacijų centras.

Būtent šiuose cechuose gimė pirmasis Balkanų elektromobilis. Tiksliau, ne gimė, o buvo prikeltas antram gyvenimui. Vietos entuziastai sugalvojo, ką daryti su autolaužu, tai yra – su jugoslaviškais mažalitražiais automobiliais „Zastava 750“. Juos net 30 metų – nuo 1955 iki 1985 m. – beveik be techninių pakeitimų gamino dabartinės Serbijos teritorijoje.

Iš esmės šis automobilis, liaudyje vadinamas „Fiča“, yra licencijuota italų „Fiat 600“ versija. Tiesa, dabar jis turi šiek tiek panašumų ir su „Tesla“.

Meistrai iš jų išiminėja mažyčius originalius variklius ir deda elektrinius.

Vienos įkrovos naujajai „Zastavai“ užtenka nuvažiuoti 150 kilometrų, o mažiausia įkrovos trukmė – vos 15 minučių. Charakteristikos galėtų būti ir geresnės, tačiau nereikia pamiršti, kad daugelis šių automobilių buvo pagaminti Josipui Broz Titui dar esant gyvam.

Perdaryti bet kokią seną „Zastavą“ kainuoja maždaug 20 000 eurų. Inžinierių teigimu, trijų valandų trukmės įkrovimas, atsižvelgiant į vietos elektros tarifus, kainuoja mažiau vieno euro. Makedoniečiai jau laukia užsakymų iš užsienio.

Naujausi