Atnaujintos žiedinės sankryžos: kaip važiuoti ir kokių klaidų nedaryti (0)

38874
Ramūnas Pletkus, Rinatas Chairulinas, DELFI TV
2016 m. rugpjūčio 10 d. 11:20
Greitomis peržvelgus komentarus interneto portaluose bei socialiniuose tinkluose tampa akivaizdu, kad šiuo metu svarbiausi dalykai Lietuvoje yra trys: Rūta Meilutytė, Julija Jefimova ir eismas dviejose Vilniaus žiedinėse sankryžose.

Po to, kai savaitgalį Vilniaus miesto savivaldybė pakoregavo Olandų bei Žirmūnų žiedinių sankryžų ženklinimą bei eismo vykdymą jose, vieni vairuotojai prapliupo keiksmais, kiti stebėjosi, kam keičiama ir taip gera tvarka, treti gyrė sprendimą.

VGTU specialistų atlikta srautų modeliavimo žiedinėse sankryžose studija parodė, kad šie pokyčiai gali padidinti automobilių srautų laidumą apie 20 procentų, teigiama, jog pagerės ir eismo sąlygos.

Per abu šiuos žiedus, kuriuos sujungia tiltas per Nerį, per parą pervažiuoja apie 67 tūkst. transporto priemonių, tad toks laidumo rodiklio pokytis turėtų sukelti nemenką efektą.

Vis dėlto, daliai vairuotojų naujovės sukėlė galvos skausmą. Todėl DELFI nufilmavo eismą naujomis sąlygomis ir pamėgino užfiksuoti dažnesnes vairuotojų klaidas. Mūsų žurnalistai taip pat patys pamėgino daug kartų automobiliu įveikti žiedus ir užfiksuoti, kaip tą reikėtų daryti taisyklingai, kad nekiltų jokių rūpesčių.

Kaip mums sekėsi, galite pamatyti vaizdo reportaže.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai