15:00 2015 lapkričio mėn. 4 d.

Šių dienų lietuviškieji vikingai – Lietuvos kariuomenės koviniai narai (0)

21305
Mindaugas Bajarūnas, Rinatas Chairulinas DELFI.TV
2015 lapkričio mėn. 4 d. 15:00
Mašinomis skubantys žmonės senuoju Palangos keliu, važiuodami pro Nemirsetos gyvenvietę net neįtaria, kad prieš 21-erius metus čia prasidėjo Lietuvos kariuomenės kovinių narų istorija.

1992 metais pradedamas formuoti vienas iš specifiškiausių ir paslaptingiausių Lietuvos kariuomenės padalinių, kuriam palyginus visai neseniai buvo suteiktas naujas pavadinimas – Kovinių narų tarnyba. Tai vienas iš trijų Lietuvos kariuomenės specialiųjų pajėgų padalinių.

Kovinių narų tarnybai keliamos užduotys yra specialioji žvalgyba, tiesioginiai veiksmai, abordažo, sulaikymo ir eskortavimo operacijos, karinė parama. Koviniai narai sėkmingai veikia tiek vandenyje, tiek sausumoje, yra įvaldę įvairius infiltracijos iš oro būdus.

Šiandien Kovinių narų tarnyba – vienas iš elitinių Lietuvos kariuomenės padalinių – ginkluota modernia ginkluote, aprūpinta šiuolaikine ekipuote ir technika. Koviniai narai nuolat vykdo treniruotes Lietuvoje ir užsienio šalyse, bendradarbiauja su NATO šalių partneriais, dalyvauja tarptautinėse operacijose Specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono sudėtyje.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai