Režisierė A. Leonova apie Lietuvą: mes turime ją padaryti galimybių šalimi (0)

1000
2017 m. liepos 4 d. 10:20
Vilniaus licėjaus alumnė Agnija Leonova šiandien sprendžia lygtį, kurioje nežinomasis – „Ykai“ arba Y karta – žmonės gimę nuo 1984 iki 2000 metų.
26 metų režisierė nagrinėja jų patirtis, nuostatas, santykius. „Man teatras yra tarsi mediumas, kuris skirtingus žmones kviečia bendravimui“, – teigia A. Leonova. Bendravimas per teatrą yra jaunosios kūrėjos pasirinkimas siekti prasmės, suartinant skirtingas kartas ir visuomenę. Agnija dirba komandoje, kuri atvirai dalinasi patirtimis ir užsienyje įgytomis žiniomis. Ji tiki, kad jaunai kartai būdingas idealizmas, aiškus tikslas, maksimali koncentracija ir bendros pastangos keičia ir teatrą, ir visos valstybės gyvenimą.

„Dažniausiai straipsniai „Ykus“ apibūdina juodai arba baltai, o aš ieškau aukso vidurio. Todėl, kai manęs klausia, kokią Lietuvą kuria Y karta, aš pirmiausia atkreipiu dėmesį, kad kai kurie iš mūsų dar bando susikurti save, susivokti savyje. Po to pereinama prie mąstymo apie bendruomenę ir visuomenės reikalus,“ – pasakojo režisierė.

Visą tekstą skaitykite čia.

Daugiau

Naujausi