Žygio per Lietuvą „Vardan tos” akimirkos iš Telšių (0)

712
2018 m. balandžio 27 d. 13:55
Jei šią vasarą dalyvaudami Dainų šventėje gausite trispalvę kokardą, gali būti, kad ją jums bus pagaminusi telšiškė Domantė. Žygio „Vardan tos“ apsilankymo Žemaitijos sostinėje metu per kelias valandas mergaitė pagamino arti 100 šių tautinių papuošalų. Tiesa, pačiai Domantei – vos 8-eri.

Kokardų gamybą Dainų šventės dalyviams iniciavo jos mecenatas „Swedbank“. Banko atstovai sako, kad per žygio „Vardan tos“ renginius Lietuvos žmonės savanoriškai jau pagamino apie 2 tūkstančius kokardų, o iš viso šventės dalyviams planuojama jų padovanoti apie 20 tūkstančių. Daug prie šios dovanos prisidės ir patys banko darbuotojai savanoriai.

Tiesa, kol kas absoliutus lyderis tarp miestų – Telšiai. Per kelias valandas telšiškiai pagamino bent pusę tūkstančio kokardų.

Žygio „Vardan tos“ renginiuose, žmonės ne tik gamina kokardas, bet ir vieni su kitais dalijasi apsikabinimais, šoka, dainuoja, prisiekia Lietuvai ir, žinoma, kviečia savo pažįstamus lietuvius, kurie išvykę į užsienį, jungtis ir liepos 6-ąją kartu giedoti „Tautišką giesmę“. Tikslas ne mažas – iš viso pakviesti 4 milijonus. Tą gali padaryti kiekvienas, prisijungęs prie svetainės www.4000000.lt.

Apskritai žygis siekia paskleisti pasirengimo šimtmečio Dainų šventei nuotaiką, suteikti progą pasirodyti vietos kolektyvams, kurie atrinkti šokti, dainuoti ar groti artėjančioje šventėje. Telšiai, rodos, šventei jau pasiruošę – čia vasaros renginiui jau atrinkti 22 kolektyvai, kapelos, chorai, mėgėjų teatrų trupės.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai