Žmonėms su tatuiruotėmis Japonijoje iki šiol uždaros pirtys ir baseinai (2)

17073
REUTERS
2016 m. rugsėjo 17 d. 10:49
Tiems, kurių kūnus puošia tatuiruotės, kažin ar pavyks pasideginti Japonijos pliažuose. Nepaisant to, kad piešimas ant kūno šioje šalyje turi senas tradicijas, visuomenė iki šiol nepageidauja žmonių su tatuiruotėmis. Daugelio vietos gyventojų sąmonėje tai asocijuojasi su jakudza vadinama Japonijos mafija.

Vis daugiau turistų, atvykstančių į Japoniją iš JAV ir Europos, staiga sužino, kad jiems gali būti neleista maudytis baseine, ateiti į sporto salę ar pirtį vien todėl, kad ant jų kūno puikuojasi tatuiruotė.

Pasak apklausos, kurią atliko viena Japonijos turizmo agentūra, pernai metais draudimo viešai demonstruoti tatuiruotes buvo laikomasi maždaug pusėje baseinų, sporto salių ir pirčių. Šių įstaigų administracija interviu duoti atsisako. Vienos iš pirčių savininkas Kaziuki Shigihara atstovauja kitai pusei. Jis mielai bendrauja su žurnalistais ir mano, kad valdžiai reiktų sušvelninti reikalavimus.

2020 metais Tokijuje vyks vasaros Olimpinės žaidynės. Šalies valdžia tikisi, kad iki to laiko visuomenės požiūris į tatuiruotes palaipsniui pagerės.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai