Vyriausybė draudžia bet kokius skrydžius, kurie vykdomi į Lietuvą ir iš jos per Baltarusijos oro erdvę (16)

10292
Augustė Lyberytė
2021 m. gegužės 24 d. 15:13
Vyriausybė ką tik posėdyje nutarė nuo gegužės 25 dienos uždrausti į Lietuvos oro uostus atvykti ir išvykti iš jų lėktuvams, jeigu jų skrydis vykdomas per Baltarusijos oro erdvės teritoriją.

Šiandien Europos vadovų taryboje prezidentas Gitanas Nausėda su Baltijos šalių vadovais sieks, jog Baltarusijos oro erdvė būtų pripažinta nesaugia, o Europos sąjungos oro erdvė būtų uždaryta Baltarusijos orlaiviams. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis siūlo į ketvirtąjį Europos Sąjungos sankcijų Baltarusijai paketą įtraukti ir bendrovę “Belavia”.

Skrydžius virš Baltarusijos oro erdvės suspendavo ir skrydžių kompanijos Wizzair bei AirBaltic. Dar vakar valstybės vadovai žaibiškai sureagavo į įvykius Baltarusijoje ir priverstinį lėktuvo nutupdymą pavadino terorizmo aktu.

Tarptautinė bendruomenė yra raginama suspenduoti Baltarusijos narystę Tarptautinėje civilinės aviacijos organizacijoje, reikalaujama paleisti sulaikytąjį opozicionierių žurnalistą Ramaną Pratasevičių, kurį Baltarusijos žmogaus teisių centras „Viasna“ šiandien pripažino politiniu kaliniu. Pasakoja Augustė Lyberytė

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai