Vyras iš Indonezijos plastiko atliekas paverčia kuru savo motoroleriui (0)

6381
REUTERS
2016 m. kovo 19 d. 19:14
Indonezijos sostinėje Džakartoje šiukšlės yra rimta problema. Į sąvartyną Džakartos priemiestyje kasdien atgabenama daugiau nei 6 tūkstančiai tonų šiukšlių. Kalnai šiukšlių kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai, tad nusivylusiems gyventojams tenka imti iniciatyvą į savo rankas. Jaunas verslininkas Hamidis išrado būdą, kaip plastiko atliekas paversti kuru.

Hamidis sako, kad kasdien jis gali perdirbti 25 kg plastiko atliekų, degindamas plastiką ir distiliuodamas susidariusius garus, kol gauna skystą kurą. Kol kas gautą kurą jis naudoja savo motoroleriui, bet ieško pagalbos, kad galėtų padidinti gamybos apimtis.

Planuojama, kad šis šiukšlių perdirbimo įrenginys galės organines atliekas paversti trąšomis, o plastiką – kuru. Tačiau tai tik mažas žingsnelis pakeliui link šios didelės problemos sprendimo. 10 milijonų Džakartos gyventojų kasdien išmeta tiek šiukšlių, kad jomis galima būtų užpildyti kelis stadionus. Šia problema susirūpino nevyriausybinės organizacijos, kurios ragina vietos vadovybę prisidėti prie tokių projektų, kaip Hamidžio, finansavimo.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi