Vokietijoje gyvenantys britai jau rengiasi naujos pilietybės egzaminui (1)

3398
REUTERS
2017 m. kovo 30 d. 15:54
Didžioji Britanija trečiadienį, kovo 29 dieną, oficialiai pradėjo skyrybų su Europos Sąjunga procesą. Britai, kurie savo namais jau kurį laiką vadina Vokietiją, suka galvą, kaip gauti šalies pilietybę – šie žmonės nerimauja, kas jų laukia po „Brexit“.

Šiuo metu visoje Vokietijoje gyvena per 100 tūkst. Didžiosios Britanijos piliečių.

Šefilde gimusi Dale Carr į Berlyną atvyko 1978 metais, po, kaip teigia pati, gyvenimo audrų ir povandeninių srovių. 1996 metais moteris Vokietijoje atidarė savo mažytę savotišką Anglijos ambasadą – „Broken English“ parduotuvę, kurią pamėgo klientai, jaučiantys nostalgiją Didžiajai Britanijai.

43 metų Elizabeth Wood į Berlyną su draugu persikėlė prieš aštuonerius metus. Praeitais metais britams referendume pritarus „Brexit“ idėjai ją ištiko šokas – ji nebuvo tam pasirengusi. Dabar britė tikisi tapti natūralizuota Vokietijos piliete.

Vienoje Berlyno kavinėje, kur valgiaraštis tik anglų kalba, o personalas – atvykėliai iš visos Europos, E. Wood ruošiasi pilietybės egzaminui. Norint jį laikyti, teks palaukti bent tris mėnesius, norinčiųjų, švelniai tariant, nestinga. Balandžio 29 dieną jos laukia vokiečių kalbos testas, be to, turės įrodyti, kad nepretenduoja į jokias socialines išmokas ir užpildyti krūvą popierių.

Vokietijoje 2015 metais buvo natūralizuoti 622 britai, teigia oficiali statistika.

Daugiau

Naujausi