Vilnietė pagimdė negyvą kūdikį: dėl galimos klaidos teisiama akušerė ginekologė (0)

37297
Dainius Sinkevičius, DELFI TV
2021 m. rugsėjo 17 d. 11:08
Vilniaus Antakalnio poliklinikoje dirbanti gydytoja akušerė ginekologė Laura Bražėnienė stojo prieš teismą – ikiteisminį tyrimą atlikę prokurorai teigia, kad esą dėl medikės kaltės viena nėščioji neteko kūdikio.

L. Bražėnienei iškeltą baudžiamąją bylą ketvirtadienį pradėjo nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismas. Teisėja Aušra Ragelienė, atsižvelgusi į kaltinamosios ir nukentėjusiosios pozicijas, baudžiamąjį procesą paskelbė neviešu – taip siekiama apsaugoti nukentėjusiosios privačius asmens ir sveikatos duomenis.

Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio policija, o jį kontroliavo – Panevėžio prokuratūra, nes nukentėjusiąja pripažinta mergina dirba vienoje teisėsaugos institucijoje Vilniuje; perdavus baudžiamąją bylą į kitą miestą buvo siekiama išvengti galimo pareigūnų šališkumo.

Gydytojai L. Bražėnienei prokurorai pateikė kaltinimus dėl tarnybos pareigų neatlikimo bei dokumentų klastojimo – įtariama, kad dar 2018 m. akušerė ginekologė dėl neatsargumo netinkamai atliko savo pareigas nėščiosios atžvilgiu, dėl ko vaisius žuvo nėštumo metu.

Be to, įtariama, kad L. Bražėnienė į nėščiosios kortelę įrašė žinomai tikrovės neatitinkančius duomenis bei šią kortelę panaudojo pateikdama gydymo įstaigos administracijai, kai buvo nagrinėjamas nukentėjusiosios skundas. Vėliau šie dokumentai buvo pateikti Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai bei Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijai, kurios vertino, ar medikė nepadarė klaidų.

Daugiau apie tai skaitykite Delfi.lt.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai