21:00 2016 balandžio mėn. 14 d.

Vienas slapčiausių karinių objektų Latvijoje: radarai veikė net ir pasitraukus Rusijos kariams (4)

16543
REUTERS
2016 balandžio mėn. 14 d. 21:00
Sovietų Sąjungos laikais karinė bazėSkrunda-1“ Latvijoje buvo vienas iš slapčiausių objektų. Dabar jos teritorija virtusi miestu-vaiduokliu, į kurį atvyksta vis daugiau smalsuolių iš viso pasaulio.

„Skrunda-1“, dar žinoma kaip objektas „Kombinat“, kadaise buvo apie raketines atakas perspėjančios sistemos dalis.

Beveik 1000 hektarų teritorijoje kadaise gyveno per 5 tūkst. žmonių – karių ir jų šeimų.

Bazėje buvo ne tik kelios radijo lokacinės stotys, bet ir barakai, 10 gyvenamųjų daugiaaukščių, prekybos centras, ligoninė, viešbutis, mokykla ir vaikų darželis. Kai 1994 metais iš Latvijos buvo išvesti Rusijos kariai, bazė buvo palikta likimo valiai, nors radarai dar kelerius metus ir veikė.

„Mane, kaip ir daugumą latvių, pirmiausia domina tie radarai. Labai įdomus faktas, kad Rusijos kariai čia buvo beveik iki 1999 metų, dauguma mano, kad kariai pasitraukė vos tik išsikovojome laisvę. Nepaisant to, tie radarai veikė ir toliau, o amerikiečiai mums sumokėjo už tai, kad juos išrinktume dalimis“, - sakė turistas Richardas Silinas.

Nuo 2000 metų buvusi karinė bazė ėmė lėtai nykti – taip nutiko dėl labai paprastos priežasties: niekas nepanoro jos įsigyti ir investuoti.

Praeitais metais buvusios karinės bazės sklypas buvo perduotas Skrundos miesto savivaldybei. Vietos valdžia nusprendė ją paversti turistų lankomu objektu – panašu, kad sumanymas pasiteisino.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi