Vienas pavojingiausių ir galingiausių NATO naikintuvų F-15 iš arti (6)

135643
DELFI TV
2014 m. kovo 6 d. 10:53
Jungtinės Valstijos atsiunčia šešis papildomus "F-15" naikintuvus Baltijos šalių oro policijos misijai sustiprinti. DELFI TV žiūrovams siūlo iš arčiau susipažinti su NATO naikintuvais F-15, šiuo metu saugančiais Baltijos šalių oro erdvę.

2010 m. pabaigoje tuometinis NATO oro policijos Baltijos šalyse misijos pamainos vadas, pulkininkas leitenantas Connoras Blackwoodas DELFI TV žiūrovams pristatė vieną galingiausių ir pavojingiausių pasaulyje naikintuvų F-15 C "Eagle".

Pačiam Connorui Blackwoodui teko dalyvauti karinėse misijose. Jo nakintuvas pažymėtas žalia žvaigždute. Tai reiškia, kad jis numušė priešo lėktuvą per karinę operaciją. „Naikintuvas F-15 - 1984-ųjų gamybos. Jis dalyvavo operacijoje „Audra dykumoje“. Taip pat buvo sąjungininkų pajėgų dalis 1999-aisiais, - pasakoja Connoras Blackwoodas, svajojęs nuo vaiksytės tapti naikintuvo pilotu. Tai mano mėgstamiausias naikintuvas. Jis labai galingas.“

Naikintuvas F-15 C "Eagle" turi daugiau galios negu pats sveria. Lėktuvas gali pakilti vertikaliai ir kildamas didinti greitį. Nors jis buvo suprojektuotas 7 dešimtmečio pabaigoje, o pagamintas 8 dešimtmetyje, šis modelis ore yra sunkiai įveikiamas. Vaizdo reportaže panaudota medžiaga iš dokumentinio filmo apie naikintuvus F-15.

Oro policijos misija vykdoma iš Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai