Sandoras Jankovičius, atlaikęs net pusmetį trukusius intensyvius mokymus, džiaugiasi buvęs pagaliau pakviestas prisijungti prie naujų Vengrijos „pasienio medžiotojų“ pajėgų.

Šis naujas darinys talkins vietos policijai ir kariuomenės daliniams, kovojantiems su į šalį plūstančiais imigrantais. Nors ši iniciatyva ir sulaukia kritikos dėl galimai pažeidžiamų žmogaus teisių, pareigūnai sako, kad tai būtinoji saugumo stiprinimo priemonė.

Vengrijos pietinė siena su Serbija ir Kroatija – išorinis Europos Sąjungos Šengeno zonos, kur galima laisvai keliauti, pakraštys. Nuo 2015 metų į Vengriją per šią sieną atvyko šimtai tūkstančių imigrantų, nors dauguma jų iš Vengrijos patraukia toliau į Vakarus, į turtingesnes Europos Sąjungos valstybes nares.

26 metų S. Jankovičius, kuris kaimyninėje Austrijoje praeitais metais atsisakė juodadarbio darbo, „pasienio medžiotojo“ tarnybą per tris ateinančius mėnesius pradės kartu su beveik tūkstančiu savanoriu.
Jis vienas iš daugybės drąsių vyrų, dalyvavusių intensyviuose mokymuose Barčo pasienio poste, besiribojančiame su kita Europos Sąjungos valstybe Kroatija.

S. Jankovičius sako niekada gyvenime dar nesutikęs imigranto, tačiau laukia nesulaukia pirmųjų patruliavimo misijų. Be to, teigia esąs labai laimingas dėl suteiktos galimybės išbandyti save šiame amplua, nes visą gyvenimą svajojo būti policijos pareigūnu.

Pasakoja būsimasis „pasienio medžiotojas“ Sandoras Jankovičius:
„Labiausiai laukiu pratybų pasienyje su policijos pareigūnais, mane tai domina labiausiai“.

Savanoriai, kurių amžius svyruoja nuo 18 iki 55 metų, dalyvauja mokymuose, kurie primena tuos, kuriuose mokosi būsimieji policijos pareigūnai. Jų metu išmokstama saugoti pasienio sieną, valdyti dideles grupes sulaikytų imigrantų, sekti jų pėdomis.

Kaip ir policijos pareigūnai, šios pasienio apsaugos pajėgos bus ginkluotos pistoletais su tikromis kulkomis, guminėmis lazdomis, ašarinėmis dujomis ir antrankiais. Be to, esant reikalui, gaus ir naktinio matymo akinius.

Vengrijos policijos pareigūnai pasiryžę išmokyti per 3 tūkst. tokių „pasienio medžiotojų“. Naujų žmonių paieškos vyksta nuolat, netgi kreipiamasi ir į vidurines mokyklas. Įdomu tai, kad mokymų metu savanoriai išklauso ir tarpkultūrinių studijų paskaitų ciklą.

„Pasienio medžiotojai“ mokosi per kelis sekundes, gavę vado nurodyta, užsitaisyti pistoletą. Antroje dienos pusėje vyrų laukia dziudo pamokos, kurių metu didžiausias dėmesys skiriamas treniruotėms, kaip veiksmingai surakinti auką antrankiais.

Kovo 7 dieną Budapešte oficialią priesaiką davė nauji nariai. Jos metu šalies valdžios atstovai pabrėžė, kad Vengrija privalo galėti apsiginti pati.