Velykų salos prašo britų grąžinti unikalią skulptūrą (3)

951
REUTERS
2018 m. lapkričio 22 d. 10:55
Antradienį delegacija iš Čilei priklausančios Velykų salos lankėsi Britų muziejuje ir oficialiai pareikalavo grąžinti 2,13 m aukščio polineziečių Moai Hoa Hakananai skulptūrą. 1868 m. laivo „HMS Topaze“ kapitonas Richardas Powelas paėmė iš salos Hoa Hakananai skulptūrą ir nugabeno ją Anglijos karalienei, o ši perdavė statulą Britų muziejui. 2,13 m aukščio skulptūros vardas Hoa Hakananai vietos kalba reiškia „Pavogtas ar prarastas draugas“. Ši skulptūra – viena iš 900 skulptūrų, kurias nuo 1100 iki 1600 m. išskaptavo salos gyventojai.

Skulptūra – viena iš daugelio dirbinių ir meno kūrinių, britų atsivežtų iš viso pasaulio ir eksponuojamų muziejuje. Dėl dalies šių vertybių verda karšti ginčai, daugelis šalių, kuriose pagaminti meno kūriniai, reikalauja juos grąžinti. Tai – graikų antikinė skulptūra Elgin Marbles, Benin Bronzes skulptūra iš Nigerijos ir kitos.

Delegacija iš Velykų salos pasiūlė mainais už Hoa Haknanai skulptūrą paimti kokią nors šiuolaikinio skulptoriaus Bene Tuki skulptūrą iš akmens.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi

DELFI DĖMESIO CENTRE

Laida ŠIANDIEN 19:30

DELFI Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu

122
DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena su Justina Ilkevičiūte

52