Vatikane statoma prakartėlė iš 720 tonų smėlio (1)

1476
REUTERS
2018 m. gruodžio 9 d. 13:42
Tradicinė prakartėlė Šv. Petro aikštėje šiemet bus visai netradicinė. Pirmą kartą aikštėje stovės prakartėlė, pagaminta iš smėlio. Iš viso prakartėlei sukurti prireikė 720 tonų smėlio.

Pastarąsias dvi savaites profesionalus smėlio menininkas iš Floridos Richas Varano ir trys skulptoriai iš Nyderlandų, Rusijos ir Čekijos Respublikos kūrė prakartėlę, kurios aukštis apie 5,5 m, o plotis – 16 m.

60 m. R. Varano yra šio didžiulio projekto meninis direktorius. Jis sako, kad jam tai ypatinga patirtis, ir jis džiaugiasi, kad gali kurti vietoje, kurioje tiek daug meno ir istorijos reliktų. Sunkvežimiai jau nuo lapkričio vidurio ėmė gabenti į Vatikaną specialų, tokioms skulptūroms tinkantį smėlį iš pajūrio miesto Jezolo, kuris yra Šiaurės Italijoje, netoli Venecijos.

Smėlis buvo sukrautas didelio trikampio forma, o menininkai ėmėsi kurti iš jo skulptūrą, naudodami tokius įrankius kaip pagaliai, mūrininko mentelės ir net odontologų įrankiai (smulkesnėms detalėms).
Prakartėlę sudaro Juozapas, Marija, kūdikėlis Jėzus, angelai, piemenys, gyvuliai ir trys karaliai.

Nuo lietaus prakartėlę apsaugos virš jos pakabintas didelis tentas, o jei kiltų stipri audra, galima bus nuleisti plastikinę uždangą. Prakartėlė bus išardyta sausio mėnesį.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai