Valstybės atkūrimo šimtmečio šventėje Rokiškyje - įspūdinga raitelių eisena (0)

3946
rokiskiosirena.lt
2018 m. vasario 18 d. 12:43
Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį 2019 m. Lietuvos kultūros sostinė - Rokiškis pažymėjo raitelių eisena nuo Sėlynės miestelio iki Rokiškio Nepriklausomybės aikštės.

Sėlynėje prie paminklo 1949 m. Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracijos signatarui Leonardui Grigoniui – Užpaliui sėlyniečiai iškėlė istorinę vėliavą, kuri aplankė trijų signatarų: Vlado Mirono, L. Grigonio-Užpalio bei Vytauto Gužo-Kardo gimtines. Iš čia istorinė Lietuvos vėliava, nešama raitelių, iškeliavo į Rokiškį.

Raiteliai, kuriuos draugėn subūrė žinoma rajono tautodailininkė Birutė Dapkienė, pasipuošę istoriniais Lietuvos laisvės kovotojų kostiumais, džiugino akį rokiškėnams ir miesto svečiams. Paskui raitelių grupę kelyje nuo Sėlynės iki Rokiškio nusidriekė ilga automobilių ir autobusų kolona: niekas neskubėjo lenkti gražios raitelių vilkstinės. Atvirkščiai: automobilių vairuotojai stojo šalikelėje ją praleisti, o tuo pačiu ir pasigrožėti nematytu reginiu. Policijos ekipažams sustabdžius eismą judrioje kelio Panevėžys-Daugpilis sankryžoje, raiteliai į aikštę pasuko trumpiausiu keliu: pro geležinkelį. Deja, čia žygeivių laukė pirmasis išbandymas – vieną žirgų teko įkalbinėti, kad jis drįstų žengti neįprastu keliu – per bėgius. Toliau kelias į Rokiškio Nepriklausomybės aikštę raiteliams sekėsi puikiai.

Jų atnešta istorinė Lietuvos vėliava buvo iškilmingai įnešta į Rokiškio šv. Mato bažnyčią. O kol rajono tikintieji meldėsi už Lietuvos laisvę ir gerovę, raiteliai suko ratus Nepriklausomybės aikšte. Čia progos bent paglostyti retokai matomus žirgus nepraleido ir dideli, ir maži. Žirgai kantriai atlaikė išbandymus švelnumu: mandagiai tiesė savo nosis beglostantiesiems, o keli drąsiausi ir patys įsiamžino sėdėdami balne.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai