Valdantieji svarsto priemones, kurios padėtų išlaikyti vyresnio amžiaus žmones darbo rinkoje, o ne paskatintų juos eiti į išankstines pensijas (0)

10605
2020 m. gegužės 28 d. 07:38
Valdantieji svarsto priemones, kurios padėtų išlaikyti vyresnio amžiaus žmones darbo rinkoje, o ne paskatintų juos eiti į išankstines pensijas.

„Pagrindinė idėja yra trejus metus iki pensijos suteikti papildomą subsidiją darbdaviui, (...) kad trejus paskutinius metus turėtume tos grupės rėmimą, kad nebūtų paskatos imti išankstinę pensiją, kuri paskui sukuria prielaidas ilgalaikiam skurdui pensijos metu, ypač moterų – nes skiriasi gyvenimo trukmė. Artimiausiu metu darysime sprendimą dėl 40 metų stažo ir pensijos nemažinimo, taip pat dėl papildomo darbo subsidijavimo įrankio. Rytų Europoje didžioji problema, kad vyresnio priešpensinio amžiaus žmonės labai greitai praranda darbą – ypač dėl sveikatos, tai yra viena didžiausių mūsų struktūrinių problemų“, – sakė Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos frakcijos narys Tomas Tomilinas. Skvernelis: prioritetas – kuo daugiau žmonių išsaugoti aktyvioje darbo rinkoje Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad pagrindinis tikslas yra kuo daugiau žmonių išsaugoti aktyvioje darbo rinkoje . Puikiai žinome, kad kai žmonės yra veiklūs, turi užsiėmimą, visuomeninės veiklos, jų gyvenimo kokybė yra visai kita.

Kalbėdamas apie išankstines pensijas, pasak premjero, galvojama apie atskiras profesijas, pavyzdžiui, apie pedagogus. „Tai yra susiję su darbo specifika“, - sakė S. Skvernelis. Vyriausybės vadovas gynė siūlomą sprendimą dėl subsidijų vyresnio amžiaus žmonėms per karantiną. „Turime galimybę, pasirinkimą arba tuos žmones nukreipti į Užimtumo tarnybą, kad jie gautų nedarbo išmokas, arba palikti darbo rinkoje - tai yra gauti atlyginimui subsidiją. Dar svarbiau, kad žmonės turėtų darbą, užsiėmimą, būtų aktyvūs mūsų visuomenės nariai“, - sakė S. Skvernelis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai