Vaizdo įrašuose užfiksuotas įtariamasis šaudynių Stambule vykdytojas (0)

3054
REUTERS
2017 m. sausio 3 d. 17:22
Stambulo naktinio klubo užpuolikas, Naujųjų metų naktį nužudęs 39 žmones, buvo džihadistų judėjimo „Islamo valstybės“ (IS) kovotojas, pastarojo išpuolio metu panaudojęs per pilietinį karą Sirijoje išsiugdytus įgūdžius, antradienį pranešė Turkijos žiniasklaida.

Dienraštis „Hurriyet“ nurodė, kad užpuolikas, kuris tebesislapsto, o jo tapatybė nėra oficialiai patvirtinta, buvo puikiai išmokytas naudotis ginklais.

Jis surengė žudynes prabangiame „Reina“ klube Stambule praėjus vos daugiau kaip valandai po vidurnakčio sekmadienį. Vyras iš Kalašnikovo automato paleido apie 120 kulkų ir pabėgo.

Žiniasklaida informavo, kad prieš atvykdamas į Stambulą, jis gyveno nuomojamame bute Konijoje.

Užpuoliko tapatybė nenurodoma, tačiau pranešama, kad jis yra iš atvykėlis iš Centrinės Azijos, galbūt iš Kirgizijos.

Pirmadienį už šią ataką atsakomybę prisiėmė IS ekstremistų grupuotė. Tai buvo pirmas kartas, kai ji aiškiai nurodė atlikusi stambų išpuolį Turkijoje.

Žiniasklaidoje paskelbtame vaizdo įraše matomas vyras juoda striuke raudonu kapišonu vilkintis vyras prie valiutos keitimo punkto kasos.

Kitame vaizdo įraše tas pats vyras darosi asmenukę prie Taksimo skvero Stambule. Kada tiksliai padaryti šie vaizdo įrašai, nepranešama.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai