Vaizdo įraše – „Costa Concordia“ paliekantis kapitonas (0)

4617
REUTERS
2014 m. gruodžio 4 d. 12:28
Vaizdo įraše matyti, kaip „Costa Concordia“ kapitonas Francesco Schettino tragedijos naktį ketina palikti laivą. Šiuos vaizdus nufilmavo viena Italijos ugniagesių brigada, kuri 2012 metų sausio 13 dieną buvo iškviesta į gelbėjimo operaciją, o juos išplatino Groseto mieste vykstančio F. Schettino teismo prokurorai.

F. Schettino šiuo metu teisme duoda parodymus. Jam pateikti kaltinimai nužudymu per neatsargumą, sudaužius laivą ir palikus kruizinį lainerį. Prokurorai prašo įkalinti jį 20 metų.

Kelis kartus kapitonas tikino, kad tragedijos naktį „įslydo“ į gelbėjimosi valtį, bet prokurorų parodytame vaizdo įraše matyti, kad jis tvirtai stovi prie gelbėjimosi valties, vis dar pritvirtintos prie laivo šono.

Laineriu „Costa Concordia“ plaukė daugiau kaip 4 tūkst. keleivių ir įgulos narių, kai jis prie kurortinės Džiljo salos atsitrenkė į uolas. Per tragediją žuvo 32 žmonės. Laivas daugiau kaip dvejus metus išbuvo prie salos dalinai paniręs į vandenį. Šiais metais per vieną sudėtingiausių ir didžiausių laivininkystės operacijų jis buvo iškeltas ir nutemptas.

Teismas tęsis ir 2015 metais.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai