Užsiims propagandą skleidžiančiais užsienio dainininkais (47)

39672
2021 m. sausio 15 d. 09:28
Paaiškėjus, kad bendrovėms, planavusioms Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus, buvo skirtos subsidijos už neįvykusius ar perkeltus renginius, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad sudarė darbo grupę, kuri spręs, ar galima išplėsti vadinamuosius juoduosius sąrašus asmenų, kuriems draudžiama atvykti į šalį.

„Svarstymai tikrai vyksta. Vakar ministerijoje subūrėme grupę žmonių įvertinti tokias galimybes teisiniu požiūriu. Pažiūrėsime, kokios bus išvados“, – penktadienį po Užsienio politikos koordinacinės tarybos posėdžio sakė G. Landsbergis. Pasak jo, tokiam sprendimui būtinas teisinis pagrindas.

„Nepaisant to, kad muzikos skoniai gali labai skirtis, vis dėlto mes turime matyti aiškų teisinį pagrindą, pagal kurį žmonės rekomenduojami įtraukti į juoduosius sąrašus – kad jiems nebūtų leidžiama atvykti į vieną ar kitą valstybę“, – kalbėjo užsienio reikalų ministras.

is taip pat pažymėjo, jog turi būti nuolat atnaujinami sąrašai žmonių, kuriems neleidžiama atvykti į Lietuvą dėl vykdomų represijų Baltarusijoje. „Asmenys, tiesiogiai dalyvaujantys Baltarusijos protestų malšinime Baltarusijoje, taip pat turėtų būti įtraukiami į juoduosius sąrašus. (...) Tas procesas turi nesustoti“, – teigė G. Landsbergis. Savo ruožtu Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Ž. Pavilionis teigė, kad atlikėjams, kurie savo kūryboje naudoja minkštąją propagandą, reikėtų uždrausti atvykti į šalį.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai