Užfiksuotas Kim Jong Unas, stebintis raketos paleidimą (0)

9829
REUTERS
2017 m. lapkričio 30 d. 17:50
Ketvirtadienį (lapkričio 30 d.) valstybiniu Šiaurės Korėjos televizijos kanalu KRT buvo parodytas vaizdo įrašas, kuriame šalies lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) stebi, kaip paleidžiama raketa „Hwasong-15“.

Šiaurės Korėja pranešė apie trečiadienį sėkmingai įvykdytą naujos tarpžemyninės balistinės raketos bandymą. Šis įvykis buvo prilygintas tikram proveržiui, nes įrodė, kad Jungtinių Valstijų žemyninė teritorija tapo pasiekiama šalies disponuojamais branduoliniais ginklais.

Pirmasis nuo rugsėjo vidurio raketos bandymas buvo atliktas praėjus savaitei po JAV prezidento Donaldo Trumpo pareiškimo, kad Šiaurės Korėją būtina sugrąžinti į JAV sudarytą, kaip manoma, terorizmą remiančių šalių sąrašą, o tada sugriežtinti jai taikomas sankcijas.

Šeštą didžiausio masto branduolinį bandymą Šiaurės Korėja įvykdė rugsėjo mėnesį. Kim Jong Uno lyderystės metais šalyje buvo įvykdyta ne viena dešimtis balistinių raketų bandymų, nors tokie veiksmai prieštaravo tarptautinėms sankcijoms. Paskutiniu bandymu raketą pavyko nuskraidinti ilgiausiu kada nors įveiktu atstumu: ji nusileido į jūrą netoli Japonijos krantų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai